Auto-Created-3
19 Şubat 2019 ( 119 izlenme )
Reklamlar

Tanzim satışta bir haftalık bilanço! Vatandaş en çok ne aldı?

Tanzim satışta bir haftalık bilanço! Vatandaş en çok ne aldı?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 34 ilçede 50 yerde bir hafta önce hizmet vermeye başlayan tanzim satış noktalarında, 2 bin 510 ton sebzenin satıldığını duyurdu. Domates, bin 200 tonla en çok satılan sebze olurken, onu 674 tonla patates ve 343 tonla soğan izledi.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, 11 Şubat günü itibarıyla başlatılan "Üreticiden Tüketiciye Doğrudan Sebze" satışları devam ediyor.

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nca yürütülen "Enflasyonla Topyekun Mücadele" kampanyasına destek olmak amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığının da desteğiyle 50 farklı noktada kurulan tanzim satış noktalarında vatandaşlara 8 çeşit sebze, uygun fiyatta satılıyor.

 

2 BİN 510 TON SEBZE SATILDI

Bu kapsamda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki BELTUR tarafından yürütülen tanzim satışların ilk haftasında, 2 bin 510 ton sebze satışı gerçekleşti.

DOMATES İLK SIRADA

 

İstanbullular en çok domates satın aldı. Bir hafta içinde bin 200 ton domates, 673 ton patates, 354 ton soğan, 106 ton ıspanak, 79 ton çarliston biber, 38 ton salatalık, 32 ton sivri biber ve 28 ton patlıcan vatandaşa satıldı.

Tanzim noktalarında sebze satışlarının başlamasıyla sebze hallerinde ve marketlerde de fiyatlar neredeyse yarı yarıya düştü.

Kaynak : AA

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

En Çok İhtiyaç Duyulan Besinler SON DAKİKA ÜLKEDE BÜYÜK ŞOK.ASKERİ GEÇİT TÖRENİNE SALDIRI CHP'li Bekaroğlu hakkında fezleke Yerel seçimler öncesi son anket sonuçları açıklandı! İşte şehir şehir oy oranları ! O il sıkıntılı !