Ana Sayfa
2018-10-10 01:21:09 ( 323 izlenme )
Reklamlar

Son dakika: İndirim ve destek haberleri peş peşe geliyor!

Son dakika: İndirim ve destek haberleri peş peşe geliyor!
AA |  

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, "Konya Su ve Kanalizasyon İdaresi (KOSKİ) abonelerinin su bedelleri, BEYSU, otoparklar, belediyemize ait KONBELTAŞ'ın işlettiği KAFEM ve Konya Mutfağı ücretlerinde yüzde 10'luk indirime gidiyoruz. Kiracılarımızın kira bedellerinde de artış yapmayacağız." ifadesini kullandı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna da, "Ankara genelinde yüzde 17 su indirimi gerçekleştirdik. Bundan sonra su fiyatlarında indirim söz konusu değil. Ulaşımda zam yapmadık. Yıl sonuna kadar zam yapmayacağız. Halk ekmeğin fiyatında zam yapmıyoruz" dedi.

Öte yandan Tüm Otobüsçüler Federasyonu Genel Başkanı Mustafa Yıldırım ise "Otobüs biletlerinde 'enflasyonla mücadele' indirimi yolda" dedi.

Yorum Yaz0
Son dakika: İndirim ve destek haberleri peş peşe geliyor!
Konya  Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, "KOSKİ abonelerinin su bedelleri, BEYSU, otoparklar, belediyemize ait KONBELTAŞ'ın işlettiği KAFEM ve Konya Mutfağı ücretlerinde yüzde 10'luk indirime gidiyoruz. Kiracılarımızın kira  bedellerinde de artış yapmayacağız"

Altay, yaptığı yazılı açıklamada, Enflasyonla Topyekün Mücadele  Programı'na destek verdiklerini kaydetti.
 
Enflasyonla mücadele için Büyükşehir Belediyesi olarak ellerinden  geleni yapacaklarını ifade eden Altay, KOSKİ abonelerinin su bedelleri, BEYSU,  otoparklar, belediyeye ait KONBELTAŞ'ın işlettiği KAFEM ve Konya Mutfağı  ücretlerinde yüzde 10'luk indirime gittiklerini, kiracılarının kira bedellerinde  de artış yapmayacaklarını bildirdi.
 
Altay, Türkiye'nin büyük ve güçlü bir ülke olduğunu vurgulayarak,  şunları kaydetti:
 
"Bu süreci inşallah en kısa sürede atlatarak, yeni ve büyük Türkiye  yolunda hep birlikte yürüyeceğiz. Bizler de bu mücadeleye destek olmaktan büyük  mutluluk duyuyoruz. Türkiye bu süreci de atlatacaktır. Kimse bundan endişe  etmesin. Yeter ki biz birlik ve beraberlik içinde bu mücadeleyi yürütelim. Konya  Büyükşehir Belediyesi olarak bu mücadelede hükümetimize destek oluyoruz."
 

Otobüs biletlerine indirim geliyor!
 
MUSTAFA TUNA: ZAM YAPMAYACAĞIZ
 
NTV canlı yayınına katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna soruları yanıtladı.
 
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak dün açıkladığı enflasyonla mücadele programı konusu ile ilgili açıklama yapan Tuna, "Ulaşımda bu yıl içerisinde zam yapmadık ve yıl sonuna kadar da zam yapmayı düşünmüyoruz. Halk ekmeğin fiyatlarında da bir artış yapmıyoruz. Yıl sonuna kadar ekmeğe zam yok." dedi.
 
TMSF'DEN DESTEK
 
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal, TMSF kayyumundaki şirketlerin fiyat artışı yapmadığını belirterek "TMSF kayyumunda yönetilen perakende şirketleriyle, güçlü ve etkin şekilde Enflasyonla Topyekun Mücadele’ye katılacağız" dedi.
 
Gülal, Boydak Holding'in cirosunun 7,3 milyar TL'ye yükseldiğini, holding'in satışı ile ilgili projeksiyonları olmadığını bildirdi. 
 
Açıklama sonrası Bloomberg HT'nin sorularını yanıtlayan Gülal, "TMSF kayyumunda yönetilen perakende, hizmet, gıda ve beyaz eşya sektöründe faaliyet gösteren firmalarımızla birlikte etkin şekilde yer alacağız. Sürece dahil edebileceğimiz tüm paydaşlarımızı etkin şekilde kullanıp devletimizin yanında yer almaya gayret edeceğiz" diye konuştu.
 
Boydak Holding'e ve şirket satış iddialarına dair Gülal, "Şirketin ekonomik devamlılığı tehlikedeyse satışı gündeme gelebiliyor, ama ne Boydak'ta, ne Koza Grubu'nda bir tehlike söz konusu olmadığından biz mahkeme süreçleri kesinleşene kadar bu şirketlere vaziyet etmeye devam edeceğiz. Naksan bizim sorunlu gruplarımızdan biri. Çok ciddi borçlanması var. Önümüzdeki süreçte özellikle Naksan'ın plastik ve Royal Halı kısmıyla ilgili farklı bir projeksiyon geliştirmeyi düşünüyoruz" değerlendirmesini yaptı. 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Nedim Şener ve Bekaroğlu birbirine girdi! Ulan, namusun varsa, çapsız... Başkan Erdoğan dünyada zirvede! Aman dikkat! Teşhisi çok zor ve hızla yayılıyor! İşte Adnan Oktar'ın el konulan mal varlığı!