Ana Sayfa
12 Aralık 2018 ( 438 izlenme )
Reklamlar

Son dakika...

Son dakika...

 Sağlık Bakanı Koca: 25 bine yakın personel alınacak
AA |   
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu yıl sonuna kadar acil tıp teknisyeni, veri analizi yapan işletmen, ambulans şoförü, yardımcı klinik elemanı gibi alanlarda hizmet yapacak 6 bin 500 kişinin alınacağını ve 2019 yılında da pratisyen hekim, uzman hekim, diş hekimi ve eczacı olmak üzere yaklaşık 25 bin sağlık personelinin atamasının yapılacağını bildirdi.

 Son dakika... Sağlık Bakanı Koca: 25 bine yakın personel alınacak
Koca,  sağlık personeli ile diğer alanlarda yapılacak  atama ve alımlara ilişkin bilgi verdi.
 
Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesine ilişkin önemli  adımların atıldığını vurgulayan Koca, sağlıkta şiddet konusunda alınacak  tedbirleri içeren düzenlemelerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayıyla  yürürlüğe girdiğini anımsattı.
 Koca, sağlık çalışanlarının uzun süredir bekledikleri emeklilik ve  yıpranma payına ilişkin çalışmaların çözümü noktasında yasal düzenlemelerin de  yapıldığını söyledi.
 
"2018 yılı sonuna kadar 6 bin 500 kişi daha alacağız"
 
Sağlık Bakanlığına bu yıl sonuna kadar toplam 10 bin kişi alınacağını  belirten Koca, "3 bin 500 kişinin alım süreci tamamlanmak üzere. 2018 yılı sonuna  kadar 6 bin 500 kişinin daha alımını yapacağız. Acil tıp teknisyenleri, veri  analizi yapan işletmenler, ambulans şoförleri, yardımcı klinik elemanı gibi  birçok alanda alımlarımız söz konusu olacak." dedi.
 
Bakan Koca, gelecek yıl yapılacak sağlık çalışanı alımlarına ilişkin  de şu bilgileri verdi:
 
 "Şu ana kadar 8 şehir hastanemiz hasta kabulüne başladı. Yakın zamanda  Bilkent Şehir Hastanemiz de hasta kabulüne başlayacak. 2019'da açmayı  planladığımız şehir hastanelerimiz ve kendi genel bütçemizden yaptığımız  hastanelerimizin açılışı da olacak.
 
Bu çerçevede, 2019 içinde olabilecek alımlarla ilgili de bir çalışma  içindeyiz. 25 bine yakın pratisyen hekim, uzman hekim, diş hekimi ve eczacılar  olmak üzere alımlar söz konusu olacak. Bunun dışındaki sağlık çalışanlarıyla  ilgili de çalışmalarımız devam ediyor."  

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

G.Saray Divan Kurulu'nda skandal 23 Haziran mesajı ABD, Fransa ve İngiltere sıraya girdi! Yağmalayacaklar YANIT VERDİ! İbadi'den şaşkına çeviren 'Haşdi Şabi' kararı!