Ana Sayfa
2018-10-13 08:27:23 ( 134 izlenme )
Reklamlar

ÖMER ÇELIK 'TEN BOMBA AÇIKLAMALAR

ÖMER ÇELIK 'TEN BOMBA AÇIKLAMALAR
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Adana'da düzenlediği basın toplantısında rahip Brunson'un serbest bırakılmasıyla ilgili olarak, "Türkiye kendisini tehdit edenlere pirim vermedi. Dayatmalara  teslim olmadı" şeklinde konuştu.

YARGI SÜRECİ TAMAMLANDI, TAHLİYE EDİLDİ'

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Adana'da düzenlediği basın toplantısında Brunson'un tahliyesiyle ilgili konuşarak "Hiçbir şekilde duyumlara göre hareket etmedik. Yargısal akış tamamlandı ve tahliye edildi" ifadelerini kullandı. Ömer Çelik’in açıklamalarından konuyla ilgili hususlar:

'DAYATMALARA KARŞI TESLİM OLMADIK'Rahip Brunson'ın serbest bırakılmasıyla ilgili konuşan Çelik, "Yargısal süreci tamamlandı ve tahliye edildi. Karşı taraf da bunu temyize götüreceğini söyledi. Dayatmalara Türkiye teslim olmamıştır. Dayatmalar karşısında serbest kaldı eleştirisi temelsiz" dedi.

'TÜRKİYE'Yİ TEHDİT ETMEK KİMSENİN HADDİ DEĞİL...'

Öte yandan Çelik, ABD yönetimine seslenerek "ABD yönetiminin şunu anlamış olması lazım: 'Türkiye haddini aşan dile prim vermez'. Türkiye'yi tehdit etmek kimsenin haddine düşmez. Türkiye'nin milli onuru her şeyin üzerinde gelir" dedi. Çelik ayrıca, Brunson kararının ardından hükümete yöneltilen eleştirilere cevap vererek:

'MUHALEFET SÜRECİ İYİ TAKİP ETMEMİŞ'

"Türkiye'de maalesef bu tip olaylar olduğunda muhalefetin belli kesimleri, Türkiye Cumhuriyeti'ni savunmak yerine derhal dışarıyla birlikte saf tutuyorlar. Ortaya çıkan eleştirelerin ortak noktası nedir? 'Bir dayatma söz konusu olduğu ve bu dayatma neticesinde serbest bırakıldığı' şeklindedir. Bu sürecin iyi takip edilmemesinden kaynaklanan bir yaklaşım." ifadelerini kullandı.

Kaynak: sputnikÖnerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

... Erdoğan imzaladı! Nihat Hatipoğlu’na yeni görev VE TÜRKİYE'YE GELDİ KRİZ SONA ERDİ Ziya Selçuk açıkladı! Devrim gibi yenilik...