Ana Sayfa
13 Temmuz 2019 ( 405 izlenme )
Reklamlar

Rusya tüm dünyaya duyurdu

Rusya tüm dünyaya duyurdu: Yakından izliyoruz

Rusya Ulusal Savunma Yönetim Merkezi, NATO ülkelerinin ve müttefik ülkelerin düzenledikleri Breeze-2019 tatbikatını takip ettiklerini duyurdu.


 - 

Rusya Ulusal Savunma Yönetim Merkezi, Karadeniz Filosu’nun NATO ülkelerinin ve müttefik ülkelerin her yıl düzenledikleri Breeze-2019 tatbikatını izlediğini bildirdi.

Merkezden yapılan açıklamada, Rusya Karadeniz Filosu’na ait deniz uçakları ve kıyı tipi füze sistemlerinin NATO ülkelerinin ve müttefik ülkelerin düzenledikleri Breeze-2019 tatbikatını izlediği kaydedildi.

Deniz uçakları devriye uçuşu yapıyor, füze sistemleri de görevde

Deniz uçaklarının devriye uçuşları yaptığı belirtilen açıklamada, Bal ve Bastion adlı kıyı tipi füze sistemlerinin de görevde olduğu, ayrıca radyoelektronik takip yapıldığı vurgulandı.

Tatbikatta Türkiye'de bulunuyor

Karadeniz’de devam eden tatbikata Arnavutluk, Bulgaristan, İngiltere, Yunanistan, Gürcistan, Danimarka, İtalya, Kanada, Letonya, Litvanya, Moldova, Norveç, Polonya, Romanya, ABD ve Türkiye silahlı kuvvetleri katılıyor.

Ukrayna ve ABD’nin birlikte yürüttüğü Sea Breeze 2019 tatbikatı ise dün sona erdi. Ukrayna ordusundan yapılan açıklamada, tatbikata yaklaşık 30 gemi, 30 hava aracı ve 900’un üzerinde deniz piyadesinin katıldığı duyuruldu.

Yeni Akit Gazetesi 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Doğu Perinçek'ten flaş çıkış: Bu onların gemisi değil Türkiye’nin savaşı kiminle anlamadınız mı Maskeler düştü! CHP Mustafa Kemal'e savaş açtı TÜRKİYE'DEN ÇOK SERT TEPKİ.