Ana Sayfa
05 Aralık 2018 ( 194 izlenme )
Reklamlar

Özal’ın Erdoğan’a verdiği teklif ortaya çıktı. Erdoğan ise o gün “Eğer kabul edersem

Özal’ın Erdoğan’a verdiği teklif ortaya çıktı. Erdoğan ise o gün “Eğer kabul edersem

Turgut Özal’ın oğlu Ahmet Özal katıldığı bir televizyon programında babasının, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gençliğinde yaptığı teklifi anlattı.
Ahmet Özal, babası Turgut Özal’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yaptığı teklifi yıllar sonra katıldığı televizyon programında anlattı. Özal, “Babam Recep Tayyip Erdoğan’ı hem yakından takip ediyordu, hem de onun hakkında bazı bilgiler gelmişti. 1980 li yıllarda Recep Tayyip Erdoğan Refah Partisi’ndeyken babam başbakanlığı döneminde kendisine Başbakanlık’ta Özel Kalem Müdürlüğü teklif ediyor” dedi.
Bir televizyon kanalında yayınlanan “Birebir” programına katılan Ahmet Özal, babasının Erdoğan’ı henüz Refah Partisi’nde görevliyken keşfettiğini ve ona Başbakanlık’ta Kalem Müdürlüğü teklif ettiğini söyledi.
Özal bu anıyı şöyle anlattı: “1980 li yıllarda Recep Tayyip Erdoğan Refah Partisi’ndeyken babam başbakanlığı döneminde kendisine Başbakanlık’ta Özel Kalem Müdürlüğü teklif ediyor. Babam bu teklifi yaptığında Recep Tayyip Erdoğan parti içinde görevliydi ya da İlçe Başkanı’ydı. Babam Recep Tayyip Erdoğan’ı hem yakından takip ediyordu, hem de onun hakkında bazı bilgiler gelmişti. Babamın bu teklifi üzerine Tayyip Bey’in teklifi kabul etmediğini, şu anda Sayın Erbakan ile beraber olduğunu ve bu teklifi kabul ettiği taktirde kendisine ihanet etmiş olacağını söylemiş. Babam da buna saygı duyarım demiş ve konu kapanmış.”

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Avrupa' kriz -Senin Allahın adil mi? diye sordu kadın, Hazreti Davud’a KA-TİLİNİ ANLATMIŞ Ünlü şarkıcı