Ana Sayfa
2018-10-10 01:16:59 ( 1807 izlenme )
Reklamlar

ÖLÜ SAYISI ARTTI

Son dakika: 

ÖLÜ SAYISI ARTTI 

AA/DHA |  

İzmir'in Karaburun ilçesi açıklarında düzensiz göçmenleri taşıyan tekne battı. Yaklaşık 35 kişinin olduğu teknede ilk belirlemelere göre 4 kişinin cesedine ulaşıldı, 1 kişi kurtarıldı. Son gelen bilgilere göre ise ölü sayısının 9'a yükseldiği bildirildi.

Son dakika: Göçmen teknesi battı, ölüler var
İzmir'in Karaburun ilçesi açıklarında, içerisinde düzensiz göçmenlerin olduğu tekne battı. İlk belirlemelere göre 4 kişinin cesedine ulaşılırken, 1 kişi kurtarıldı. Arama kurtarma çalışmaları devam ederken gelen haberde ise ölü sayısının 9'a yükseldiği açıklandı.

Edinilen bilgiye göre, içerisinde düzensiz göçmenlerin olduğu tekne, Karaburun açıklarında alabora oldu.
 
İLK BELİRLEMELERE GÖRE 4 KİŞİ ÖLDÜ
 
Yürütülen çalışmalar sonucu 4 kişinin cesedine ulaşılırken, 1 kadın ise kurtarıldı.
 
Kurtarılan kadının verdiği bilgi doğrultusunda, kayıp göçmenler olabileceği ihtimali göz önünde bulundurularak bölgede arama kurtarma çalışması başlatıldı.
 
ÖLÜ SAYISI YÜKSELDİ
 
İzmir'in Karaburun ilçesi açıklarında batan kaçak göçmenleri taşıyan teknede ölü sayısı 9'a yükseldi.
 

 
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA GELDİ
 
Bakanlıktan yapılan açıklamada, "09 Ekim 2018 tarihinde saat 23.54’te, üzerinde can yeleği bulunan ve bütün kıyafetleri ıslak olan Irak uyruklu bir kadının İzmir ili Karaburun İlçe Jandarma Komutanlığına giderek yardım talep ettiği bilgisi alınmıştır. 
 
Bahse konu şahıstan alınan ilk ifadede, 08 Ekim 2018 tarihinde saat 20.00 sularında bir tekne ile denize açıldıkları, tekne içerisinde yaklaşık 35 kişi oldukları, denize açıldıktan kısa bir süre sonra teknelerinin su alarak battığı ve kendisinin denizde sürüklenerek Kuyucak Plajından karaya çıktığı, diğer şahısların ise kaybolduğu öğrenilmiştir.
 
Söz konusu ifadeye istinaden kayıp olduğu değerlendirilen düzensiz göçmenlerin bulunması maksadıyla görevlendirilen 1 Sahil Güvenlik Korveti, 2 Sahil Güvenlik Botu, 1 Sahil Güvenlik Uçağı ve 1 Sahil Güvenlik Helikopteri tarafından denizde,  Jandarma ve Emniyet birimleri tarafından ise karada arama kurtarma faaliyetine başlanmıştır. 
 
Müştereken icra edilen arama kurtarma faaliyetleri neticesinde, ifade veren göçmen dışında  2 düzensiz göçmenin karada, 2 düzensiz göçmenin ise denizde olmak üzere toplam
4 düzensiz göçmenin cansız bedenine ulaşılmıştır.
 
Kayıp olduğu değerlendirilen yaklaşık 30 düzensiz göçmenin bulunması maksadıyla arama kurtarma faaliyetlerine halen devam edilmektedir." denildi

GAZETE VATAN

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kilosu altınla yarışıyor... Toplamak için 40 metre... Yargıtay'dan emsal karar! Artık bu yüzden istifa eden tazminatını alacak Aç karna içtiğinizde 3 günde 5 kilo verdiriyor. Müslüman olabilirim'