Ana Sayfa
25 Şubat 2019 ( 246 izlenme )
Reklamlar

Kral Selman'ın ağzından çıkanlar şaşırttı!

Kral Selman'ın ağzından çıkanlar şaşırttı!

 '1937 sınırları'

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, AB-Arap Birliği Zirvesi'nde önündeki yazılı metne bağlı konuşmasında Filistin'e ilişkin "1967 sınırları" yerine "1937 sınırları" ifadesini kullandı.Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz'in, Avrupa Birliği (AB)-Arap Birliği Zirvesi'nde Filistin meselesine ilişkin genel kabule  aykırı olarak "1937 sınırları" ifadesini kullanması şaşkınlık yarattı. 

 

Mısır’ın ev sahipliğinde pazar akşamı açılışı gerçekleştirilen zirvede  konuşan Suudi Arabistan Kralı Selman, Suudi Arabistan’ın Filistin meselesindeki  değişmez tutumuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Selman, "Başkenti Doğu Kudüs olan 1937 sınırlarında bağımsız bir  Filistin devletinin kurulması başta olmak üzere, Filistin halkının bütün meşru  haklarının geri verilmesi konusundaki değişmez politikamızı tekrar vurguluyoruz."  dedi.

 

Kral Selman bin Abdulaziz'in, önündeki yazılı metne bağlı konuşmasında  "1967 sınırları" yerine "1937 sınırları" ifadesini kullanması dikkati çekti.

Konuyla alakalı Suudi Arabistan veya İsrailli yetkililer tarafından  herhangi bir açıklama yapılmadı.

ARAP LİDERLERİN BÜYÜK BÖLÜMÜ KATILMIYOR

21 aktif üyesi bulunan Arap Birliği ülkelerinden 11'i zirvede kral,  emir ve cumhurbaşkanı seviyesinde temsil ediliyor. Toplantıya dörder ülke  başbakan ve dışişleri bakanı, iki ülke ise daha düşük düzeyde katılım sağlıyor.

BAE’DEN DİKKAT ÇEKEN DÜŞÜK TEMSİL

Katar’ın Arap Birliği daimi temsilcisi seviyesinde temsil edildiği  zirveye, Birleşik Arap Emirliklerinin (BEA) Fecira bölgesi valisini göndermesi  ise zirve öncesinde en dikkat çeken gelişme oldu

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bu ilkel kabile kadınlarının Hamile kalmak için öyle bir yöntemleri var ki Dolar neden yükseldi? İşte yanıtı... Metin Metiner den flaş açıklama ...