Ana Sayfa
2019-02-16 03:36:23 ( 505 izlenme )
Reklamlar

Hulusi Akar Malatya’daki en büyük Türk kim

Hulusi Akar Malatya’daki en büyük Türk kim


 
Askeri birliklerimizi denetlemeye çıkan Milli savunma bakanımız Hulusi Akar Bölgedeki birlikleri denetimi esnasında tank içerisinde nöbet tutan bir askerle de sohbet etti. Akar, yeni doğmuş bir bebeği olduğunu anlatan askere, “Gözün aydın. Gece uyutmuyor değil mi? ‘Nöbetim var’ diye evden kaçıyorsun.” esprisini yaptı. Malatyalı olduğunu öğrendiği askere “Malatya’daki en büyük Türk kim?” diye soran Akar, “İsmet İnönü” karşılığını aldı. Bunun üzerinde askere Malatya’daki ikinci büyük Türk’ün kim olduğunu soran Akar’a asker “Turgut Özal” olduğunu söyledi.


 
Asker, Malatya’daki üçüncü büyük Türk’ün de Battal Gazi olduğunu ifade etti. “Peki dördüncüsü kim?” diyen Akar, askerden yanıt alamayınca, 2. Ordu Komutanı Korgeneral Metin Temel olduğunu belirtti. Akar, daha sonra “Entegre Sınır Güvenliği Sistemi”ne ilişkin bilgi aldı.


 
Akar’a ziyaretlerinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler, Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Adnan Özbal, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral HASAN Küçükakyüz ile 2. Ordu Komutanı Korgeneral Metin Temel de eşlik etti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ihaneti deşifre oldu! Tam bir uzman. Ağaçları dinleyip darphane gibi para basıyor Operasyon an meselesi! ABD'nin planı boşa çıkacak Berna Laçin hakim karşısında! Tecavüz mesajına 'Kaşıkçı'lı savunma