Ana Sayfa
02 Eylül 2018 ( 733 izlenme )
Reklamlar

IRAK’LI ÇOBANDAN BATILI GAZETECİLERE TOKAT GİBİ CEVAP! DÜNYA MEDYASINA GÜNDEM OLDU! BEĞENİP PAYLAŞALIM

IRAK’LI ÇOBANDAN BATILI GAZETECİLERE TOKAT GİBİ CEVAP! DÜNYA MEDYASINA GÜNDEM OLDU! BEĞENİP PAYLAŞALIM
Iraklı çobandan Batılı gazetecilere tokat gibi kapak gibi cevap: Türk’e düşman değilsen…


 


TSK’nın, en kapsamlı Kandil harekatı tüm hızıyla devam ederken, bölgede otlatan bir çobanın yanında durarak ”Türkler geliyor dikkat et” diyen yabancı gazetecilere, ”Bizim korkacak bir şeyimiz yok. Türk’e düşman değilsen korkmana gerek yok. Düşmansan da yapacak bir şeyin yok” demesi dikkat çekti.

Gazetecilere tokat gibi cevap: Türke düşman…

Bölgeden edinilen bilgiye göre; TSK’nın Kuzey Irak’taki terör yuvası Kandil’e yönelik başlattığı harekat ile ilgili çalışma yapmak üzere bölgeye gelen yabancı yayın ekiplerinden birini taşıyan araç, Hakurk’a bağlı Lelkan yakınlarında yol kenarında koyunlarını otlatan bir çobanın yanında durdu. ”DÜŞMANSAN YAPACAK BİR ŞEY YOK”


 
Aracın camını açarak laubali bir şekilde; ”Türkler geliyor kendine dikkat et” diyen yabancı gazetecilere kapak gibi cevap veren çoban; ”Bizim korkacak bir şeyimiz yok. NATO askerleri ya da başka bir batılı ülkenin askerleri olsaydı belki korkardık. Fakat Türk’e düşman değilsen korkmana gerek yok. Düşmansan da yapacak bir şeyin yok. Bu bizde atasözü gibi bir şeydir” dedi. 

”MEHMETÇİK İŞLERİNİ BİTİRİYOR”

Türkiye aleyhinde haber yapmak üzere bölgeyi dolaşan yabancı gazetecileri şaşırtmayı sürdüren çoban, şöyle devam ediyor:

”Bazı yerlerde zaman zaman çatışmalar oluyor. Türk askerleri bazen yerin altından, bazen de havadan gelip birkaç dakikalık operasyonlar yapıyor. Birkaç el silah sesi duyuyoruz, sonra bakıyoruz üç-beş PKK’lı ölmüş. Türk askerlerinin nasıl aniden ortaya çıkıp PKK’lıların leşlerini yere serdiğini, sonra nasıl ortadan kaybolduğunu kimse anlayamıyor. 

Türklerin operasyonlarından ölen teröristlerin cesetleri bulunduğunda haberdar olunuyor. Biz bu tür olayların canlı şahidiyiz.” Çobanın anlattıklarından hiç hoşnut olmadıkları belli olan yabancı gazetecilerin süratle bölgeden ayrıldıkları da gelen bilgiler arasında.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Avrupada Bir İlk KİM ÇIKTI Oktar davasında flaş gelişme! YSK Başkanı'ndan İstanbul seçimi için flaş açıklama!