Ana Sayfa
2019-01-06 12:35:23 ( 136 izlenme )
Reklamlar

Doğu Türkistan meselesi perde arkası. Durum tam olarak bu. Siyasi tarafı ise..

Doğu Türkistan meselesi perde arkası. Durum tam olarak bu. Siyasi tarafı ise..
 
1- Doğu Türkistan meselesi ‘acı’dır, dramdır, asla kapanmayacak yaramızdır. Ancak bugünlerde Doğu Türkistan ve Uygur’lar üzerinden yürütülen

kampanya, bu konuda en fazla duyarlı olması gerekenler üzerinden sahaya sürülen bir “yabancı ajanda”, acı üzerinden bir CIA operasyonudur.

2- ABD istihbaratı, DEAŞ’ı Doğu Türkistan sınırlarına sürerken, Uygurları kendi hesapları için ateşe atarken, direniş adı altında imha için hazırlarken,

Çin’den Avrupa’ya uzanacak ticaret yolları üzerinde bir çatışma hazırlıyor. Çünkü dünyanın güç denklemi değişiyor.

3- Doğu Türkistan meselesi şimdilerde bu büyük hesaplaşma için istismar ediliyor. Projeyi yürütenler Batı başkentlerinde, uygulayanlar ise Türkiye’de..

Bizi zaaflarımızdan, değerlerimizden, acılarımızdan vuruyorlar. Bu operasyon aslında Türkiye’ye çekiliyor. Bu net!

4- Ne gariptir; Türkiye’de Suriyeli karşıtlığı muhafazakarlara ihale edilir hale geldi. Doğu Türkistan hassasiyeti de bu paralelde ve işte tam bu anda yinemuhafazakarlar üzerinden harekete geçirildi. İkisi de Türkiye’yi zora sokma amacı taşıyor. İkisi de “içeriden müdahale”dir.

5- Doğu Türkistan, Çin’e karşı İslam’ı ve Müslümanları silah gücü olarak sahaya sürme meselesine dönüşüyor. ABD, Avrupa ve içerideki çevreler hep aynı.

Yakında o bölgenin El Kaide’si ve DEAŞ’ı da kurulur. Bir ABD planı daha masaya konulur. Biz de kendi savaşımız sanırız.

6- Afganistan işgalinde, Irak işgalinde, Suriye savaşında hep o senaryo uygulandı. Oyuna geldik! Doğu Türkistan konusu öyle olmasın. Türkiye kendi yolunu çizerken canevimizden vurulmayalım.

İnancımız ve değerlerimiz hiçbir zaman ABD’nin jeopolitik aparatı olamaz, olmamalı!

Ek; Türkiye’de bazı siyasi partiler, çevreler ve kişiler, seçim öncesi dini, etnik hassasiyetleri, milletimizin duyarlılık alanlarını kaşımaya başladı. Muhalefet dili üretemeyince dışarıdan gelen ‘paket’lere, ajandalara sarıldı. Çok yazik ve çok tehlikeli..

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yunan Haber Kanalı TÜRKİYE ve YUNANİSTAN Karşılaştırması Yaptı Ama Hüsrana Uğradılar! İŞTE ZAMLI MEMUR VE EMEKLİ MAAŞLARI Ankara'dan uyarı: Anında harekete geçeriz! Helal olsun Soylu'ya.. Desteğimizi gösterelim dostlar...