Ana Sayfa
2019-03-17 02:09:22 ( 58 izlenme )
Reklamlar

HIZIR (A.S)'IN HİKMETLİ DUASI-MUTLAKA OKUYUN...

HIZIR (A.S)'IN HİKMETLİ DUASI-MUTLAKA OKUYUN...
Bir gün Hızır Aleyhisselam göğe bakıp tefekküre dalıp gitmişti. Yaptığı uzlet ve ibadetler neticesi ve Rabbinin yardımı ile keşfi açılmıştı. Diğer insanların görmediği şeyleri görüyordu. Birinci kat gökte bir anda yedi kat gök açıldı ve bir yazı gördü. Hızır Aleyhisselam'ın gördüğü bu yazı onu çok etkilemişti. Arşı alada gördüğü yazı Fatihayı şerifdi.
"Yarabbi bu nasıl bir süredir ki etrafı pırıp pınl bir aydınlık, bunu okudukça hem imanım artıyor hem de şevkim."


Bu yedi ayet olan duayı her okuyuşunda sanki başka bir aleme geçiyor başka başka manalar öğreniyordu. İlk okuyuşunda kelami manayı anladı. İkinci okuyuşunda mecazi manayı anladı.
Üçüncü de edebi manayı anladı. Dördüncü de tefsiri manayı anladı. Fakat diğer manalara lafızlar kelimeler ifade etmekten acizdi şaşırıp kalmıştı.
"Ya Rabbi bana bu süreyi indir bununla amel edeyim dua edeyim" dedi.
Degerli kardeslerim ancak Hızır Aleyhisselam'a şöyle ilham oldu ki "bu süre Alemlere rahmet olarak gönderilecek olan Hz. Muhammed ve ona inanlara ahir zamanda inzal olacaktır. Bunu isteme bu sana verilmeyecektir". Hızır Aleyhisselam, bu duruma çok üzüldü. Günlerce, aylarca yıllarca ağladı yemedi içmedi halvet eyledi, yalvardı yakardı Rabbisine sonra yine ilham oldu ki "eğer dua ederse, Muhammed'ın ümmetinden olabilirsin." Hazreti Hızır
Aleyhisselam da çok büyük dua ile dua etti, ismi azam ile dua etti. Rivayet edildiğine göre yaptığı dua şu idi.

BİSMİLLAH! MAŞAALLAH
LA KUVVETE İLLA BİLLAH,
MAŞAALLAH KÜLLİ NİYMETİN MİNALLAH MAŞAALLAH
ELHAYRÜ KÜLLİHİ BİYEDİLLAHİ MAŞAALLAH
LA YUSRİFÜSUUE İLLALLAH...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

BAKAN ALBAYRAK'TAN FLAŞ VERGİ AÇIKLAMASI Böyle dolandırıcılık görülmedi! Cep telefonu diye aldı, hayatının şokunu yaşadı Ankara’da rekabet havası yok! Özhaseki ve Yavaş arasındaki fark açılıyor Doğal gazda yeni dönem! O bedel ödenmeyecek