Ana Sayfa
2018-10-23 02:47:04 ( 15 izlenme )
Reklamlar

Hastalıklardan Uzak Durmanızı Sağlayacak 10 Öneri

1. Stresten Uzak Durun
 
 Günlük yaşam ve diğer bazı sebepler ile oluşan stresin altında kalmak hastalıklara bir adım yaklaştırıyor. Bağışıklık sistemini zayıflatan stres ile hastalıklara daha çabuk yakalanma riski oluşmaktadır.
 
 2. Kendinize Vakit Ayırın
 
 Günlük yaşantısı içerisinde fazlasıyla yorgunluk yaşayan kişilerin dinlenmesi çok önemli bir koruyucudur. Yorgun vücudun dinlendirilmesi hastalığı tetikleyici faktörlerden korumaktadır.
 
 3. Uyku Düzenini Sağlayın
 
 Gece uykusu vücut için önemli bir gıdadır. Özellikle erken saatlerde uyunarak geçirilen zamanlar vücuttaki kötü hücrelerin atılmasını da sağlamaktadır. Düzgün alınmış olan uyku ile gün içerisinde ihtiyaç olan enerji depolanmış olmaktadır. Dinç uyanılan bir gün içerisinde metabolizma da kendini korumaya almaktadır.
 
 4. Günlük Egzersiz Yapın
 
 Vücudun hareketliliğini sağlayarak metabolizma sağlığını koruyabilirsiniz. Yürüyüş yapmak herkes için ideal bir egzersiz türüdür. Bu şekilde vücut direncini hastalıklara karşı artırmış olacaksınız. Hantal bir yaşam biçiminden ziyade hareketli aktif olduğunuz aynı zamanda vücudunuzu dinlendirdiğiniz bir yaşam biçimi benimseyin.
 
 5. Bağışıklık Sistemi Kuvvetlendirici Besinler Alın
 
 Vitamin ve protein alımı bağışıklık sistemi için önemlidir. Kuvvetli bağışıklık sistemi demek ise hastalıklara karşı daha dirençli bir vücut anlamına gelmektedir.
 
 6. Su Tüketimine Dikkat Edin
 
 Su yaşam için olmazsa olmaz bir hayat kaynağıdır. Vücudun gün içerisinde suya olan ihtiyacı 1,5 ile 2,5 litre arasında değişiklik göstermektedir. Su içmek vücutta oluşan toksinlerin atılımını sağlamaktadır. Ayrıca zihinsel ve fiziksel olarak rahatlama vermektedir. Böylece hastalıklara yakalanma riskini azaltmaktadır.
 
 7. Vücuda Zararlı Kötü Alışkanlıklardan Uzak Durun
 
 Vücuda zarar verici özellik taşıyan alkol, sigara veya madde kullanımı gibi kötü alışkanlıkları hayatınızdan çıkarın. Bu alışkanlıklar vücut direncini azaltır ve hastalıklara davetiye niteliğindedir.
 
 8. Beslenme Düzenine Dikkat Edin
 
 Hastalıklardan korunmak için beslenme düzenine dikkat edilmesi önemlidir. Sabah erken saatlerde yapılan kahvaltı vücuda dinçlik kazandıracaktır.
 
 9. Vücut Direncini Koruyucu Aktiviteler Yapın
 
 Vücudunuzun direncini olumsuz olarak etkileyecek durumlardan uzak durmanız faydalı olacaktır. Vücudu hem fiziksel hem de psikolojik olarak etkileyecek olumsuz durumlardan ziyade zindelik verecek işlerle meşgul olun.
 
 10. Aldığınız Besinlere Dikkat Edin
 
 Vücut direncini artırıcı olan C vitamini içeren besinleri gün içerisinde tüketin. Bunun yanı sıra yağ tüketimini azaltmanız hastalıklardan korunmanızı sağlayacaktır.
 
 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

PKK'DA BÜYÜK KRİZ İşte seçime 4 gün kala son anket sonucu! Hulusi Akar'dan F35 resti! Demokrat Parti'den flaş İstanbul kararı