Ana Sayfa
2019-03-04 11:05:24 ( 300 izlenme )
Reklamlar

Guaido Venezuela'ya döndü! İşte ilk cümlesi

Guaido Venezuela'ya döndü! İşte ilk cümlesi
Ülkeden çıkış yasağı olmasına rağmen 22 Şubat'ta Kolombiya'ya geçen ABD kuklası Juan Guaido, 11 gün sonra Venezuela'ya döndü.
ABD'nin Kolombiya'ya yolladığı "insani yardım" malzemelerinin Venezuela'ya sokulması girişiminden bir gün önce ülkesinden ayrılan, Venezuela'da kendini "geçici devlet başkanı" ilan eden Ulusal Meclis Başkanı Guaido, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Venezuela'ya özgür bireyler olarak giriş yapıyoruz, kimse de bunun aksini söyleyemez." ifadesini kullandı.

Guaido, Kolombiya'dan sonra bölgede kendisini destekleyen Brezilya, Arjantin, Paraguay ve Ekvador gibi ülkelere ziyaretlerde bulunmuştu.

Öte yandan, Venezuela Başsavcısı Tarek William Saab, ocak sonunda Guaido'ya yurt dışına çıkış yasağı getirilmesi, mal varlığının ve banka hesaplarının dondurulması için Yüksek Adalet Mahkemesine başvuruda bulunmuş, ertesi gün bu ihtiyati tedbirler onaylanmıştı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Karısını Bıçaklayan Cani Koca "Panik Atak Hastasıyım" Deyince Hakim Salonu Boşalttı Putin’in en büyük korkusu Erdoğan’ın en çok cesaret ettiği şey imiş CHP’li vekilin işaret ettiği seçim öncesi 10 Mart’ta ne olacak diye sizde mi merak ediyorsunuz HERKES İÇİN GEÇERLİ