Ana Sayfa
2018-12-13 08:38:12 ( 129 izlenme )
Reklamlar

Patatesleri alın bulaşık makinesine atın çalıştırın bakın neler olacak!

Patatesleri alın bulaşık makinesine atın çalıştırın bakın neler olacak!

Pratik bilgiler hayat kurtarıyor. Belki çok gerçekçi bir yorum gibi görünmeyebilir fakat birazdan ufacık şeyler ile yapılan şeylere çok şaşırıp, bu yorumun haklılık payı olduğuna inanacaksınız. .. İşte kolayca uygulayabileceğiniz mutfaktan temizliğine dair pratik bilgiler.


Evinizin beyaza boyanmış kapı, pencere ve benzeri tahta kısımlarını çok ucuza temizleyebilirsiniz. Birkaç soğanı, iyice yumuşayıncaya kadar kaynatın. Biraz soğuyunca temizlenecek yerlere bir bezle sürün. Boyanın pırıl pırıl parlaması için çok fazla ovmanız gerekmeyecektir. 

Durulama işlemini patatesle deneyin Bulaşık makinenizin üst kısmına patatesleri dizin ve durulamayı başlatın. İşlem bittikten sonra kirlerin gittiğini göreceksiniz.

Bu yöntemi özellikle yüksek adette patates ile yemek yapmak zorunda olduğunuz zamanlar kullanabilirsiniz.

Durulama esnasında deterjan kullanılmadığı, makineniz sadece temiz su ile patatesleri temizleyecektir.

Bu işlemi ıspanak için de kullananlar olduğunu biliyoruz. Tercih edip etmemek size kalmış.
Banyonuzun tertemiz olmasını isterseniz haftada bir sıcak sirke ile yıkayınız. Sirkeyi ateşte kaynattıktan sonra banyonun içine dökerek bir bezle iyice siliniz, sonra temiz su ile yıkayınız.

Lekeleri yok etmek için limon suyunu kullanın

Deterjan koyduğunuz bölmeye limon suyu koyun. Limonun asidi makinenizdeki lekeleri daha kolay çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

Küçük mutfak eşyalarınızı bir bezle makineye atın

Plastik kapak ve kenarlardan düşebilecek küçük eşyalarınızı tel örgü bir bezle makineye atarsanız size kolaylık sağlayacaktır.
Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İhsan Aktaş'tan kritik açıklama: Yüzde 60'ı istemiyor! Erdoğan’ı Arayıp Zordayız Acil Yardım Gönderin Diyen Kimdi? Süleyman Soylu Anlatıyor ! Gurur Duyacaksınız? Süleyman Soylu açıkladı: Darbenin arkasında ... Yıllar önce Erdoğan’a ne teklif etti. Erdoğan neden reddetti.