Ana Sayfa
16 Nisan 2018 ( 4950 izlenme )
Reklamlar

Dişlerinizi Bembeyaz Ve Güçlü Yapacak 5 Basit Yöntem

Dişlerinizi Bembeyaz Ve Güçlü Yapacak 5 Basit YöntemDişlerinizi Bembeyaz ve Güçlü Yapacak 5 Basit Yöntem

Diş Beyazlatma Bir çay kaşığı karbonatın içine limonun suyunu sıkın ve köpürene kadar karıştırın. Ardından temiz bir diş fırçasıyla uygulayın. Asit özelliği taşıdığından bu yöntemi haftada en fazla 12 kere tekrarlamalısınız.

Karbonat kadar renk açtığı görülmese de, evde kullandığınız softa tuzuyla dişlerinizi fırçalarsanız hem rengin biraz açıldığını göreceksiniz hem de tuzun anti bakteriyel özelliği sayesinde ağzınızdaki bakterilerden kurtulmuş olacaksınız. Yapılışı: Islattığınız diş fırçanızı tuza batırın ve dişlerinizi yavaşça fırçalayın.Beyazlatma görevini karbonat üstlenirken, tarçın ve adaçayı ağız içindeki bakterileri öldürmek ve ağzı temizlemekle görevliler. Yapılışı: Dişlerinizi fırçaladıktan sonra, havanda dövdüğünüz adaçayını 1 çay kaşığı karbonat ve tarçınla karıştırın. Islattığınız fırçanızı bu karışıma batırdıktan sonra dişlerinize uygulayın.

Çilek, yüzeydeki zorlanmaları yok eden ve plak oluşumunu önleyen malik asit (beyaz, kristal yapılı, katı asit) içeriyor. Bununla beraber lif bakımından zengin olan çilek, ağzın içini temizler, zararlı bakteri ve mikroorganizmalardan yok eder. Yapılışı: Çileği çatalın arkasıyla ezerek püre haline getirin ve diş fırçasıyla uygulayın. Asit içerdiği için haftada 2 defadan fazla uygulamayın.Potasyum, magnezyum ve manganez miktarı bakımından zengin olan muz kabuğunu diş beyazlatma yöntemi olarak kullanabilirsiniz. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra muz kabuğuyla 2 dakika dişlerinizi ovun ve macunsuz bir fırçayla dişlerinizi muzdan arındırın.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

diz ağrısı kürü Eşini Aldatan, Dünyada ve Ahirette Ne Cezalar Çeker? İsmailağa Camiası’ndan seçim açıklaması CHP'den Başkan Erdoğan'a cevap