Ana Sayfa
2019-02-19 06:52:46 ( 4878 izlenme )
Reklamlar

Ehliyeti olan herkesi ilgilendiren haber

Ehliyeti olan herkesi ilgilendiren haber

Ehliyeti olan herkesi ilgilendiren haber..Ehliyeti Olan Herkesi İlgilendiren Haber Mutlaka Okuyun Ehliyeti olan herkes bu haberi dikkatlice okumalı. Çünkü Türk Kızılayı Ege Bölgesi K a n Merkezi Müdürlüğü büyük bir uyarı yaptı.


Ehliyet İçin Gerekli Belgeler Ehliyet için gerekli olan belgelerde sağlık raporu, göz sağlığı raporu ve k a n grubu kartı var. Bizim burada ilgilendiğimiz konu da k a n grubu kartı. 

a n grupları ile ilgili ehliyetlerde çok önemli bir detay var.


%5 Hatalı Türk Kızılayı Ege Bölge K a n Merkezi Müdürü Gökay Gök’ün yaptığı açıklamaya göre geçmişte fayansa damlatılarak bakılan k an gruplarının %5’i hatalı. Bu hata da ehliyete yansıyor. Bunun sonucunda da herhangi bir kaza durumunda ehliyetteki k an grubuna bakılırsa ölümcül sorunlar bile ortaya çıkabilir.


K an Bağışları Sırasında Fark Edildi Eskiden yapılan fayansa k an damlatılarak öğrenilen k an gruplarında hata payı olduğu k an bağışları sonrasında fark edildi. Sahip olunan k an grubundan farklı bir k an grubuna sahip bağıcılar bu konuda uyarıldı.


Tekrar Kontrol Edilmeli K an gruplarını fayansa damlatma yöntemi ile öğrenen herkes tekrardan Kızılay’a veya en yakın sağlık kuruluşuna başvurarak k an gruplarını teyit ettirmeli. Aksi takdirde yanlış olan k an grupları büyük sorunlar ortaya çıkarabilir.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

En düşük emekli maaşı ne kadar olacak? 30 terörist mağarada kıstırıldı! Özel Harekat girecek... Ay-nı Soruyu 3 Kez Sor-unca Babasına Sinirlenir – Son anket sonuçları açıklandı! İstanbul'da fark açılıyor