Ana Sayfa
2018-04-15 06:54:34 ( 657 izlenme )
Reklamlar

DÜNYAYI BEKLEYEN YENİ BİR SAVAŞ

DÜNYAYI BEKLEYEN YENİ BİR SAVAŞ 


Kolombiya Venezuela hükümetine karşı acımasız olacak
AA
Kolombiya Devlet Başkanı Santos, Venezuela hükümetinin sadece Kolombiya’ya değil tüm bölgeye zarar verdiğini belirterek, bu ülke yönetimine karşı acımasız olacaklarını söyledi.

Kolombiya Devlet Başkanı Juan Manuel Santos, Peru’nun başkenti Lima’da düzenlenen Amerikalar Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, komşu ülkedeki siyasi ve ekonomik krizden en çok etkilenen ülkenin Kolombiya olduğunu vurguladı.

Kolombiya’ya göç eden Venezuelalılara karşı her zaman cömert olduklarını ve bu şekilde davranmaya devam edeceklerinin altını çizen Santos, “Fakat sadece Kolombiya’ya değil tüm bölgeye zarar veren bu ülkenin zalim rejimine karşı acımasız olacağız.” dedi.

Juan Manuel Santos, bu ülkede düzenlenecek seçimlerin sonuçlarını da tanımayacaklarını açıkladı.

Kolombiya’nın, Venezuelalıların haklarını geri alması için uğraştığını dile getiren Santos, bu ülkelerine de ülkesinin bu çabalarına destek vermeleri çağrısında bulundu.

"Bir kez daha bu saldırı şiddetle kınamam gerekiyor"

Esed rejiminin Doğu Guta’daki sivilleri kimyasal silahla hedef almasına tepki gösterdiklerini hatırlatan Santos, “Bir kez daha bu saldırı şiddetle kınamam gerekiyor.” ifadesini kullandı.

"Ekvador’a 'zor zamanlarında' destek verdik"

Ekvador’da eski Kolombiya Devrimci Silahlı Güçlerinin barış anlaşmasını kabul etmeyen unsurlarınca kaçırılan ikisi gazeteci üç kişinin bu grup tarafından öldürülmesini de kınayan Santos, Ekvador’a “zor zamanlarında” destek verdiklerini yineledi.

(AA)

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

MİT, Cemal Kaşıkçı'nın infaz anına ait ses kaydını ortaya çıkardı Imamoğlu ne diyeceğini bilemedi 20 terörist havaya uçuruldu! Bu fırında 400 gram ekmek 1 TL! Kapış kapış...