Ana Sayfa
2019-04-03 01:34:35 ( 226 izlenme )
Reklamlar

Destici'den flaş Ankara ve İstanbul yorumu! 

Destici'den Ankara ve İstanbul yorumu! 

"Cumhur İttifakı'nın partimizi dışlaması sonuçları etkiledi

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, 31 Mart'a ilişkin değerlendirmesinde; "Cumhur İttifakı'nın bizi dışlayıcı tavrı İstanbul ve Ankara'da seçim sonuçlarını etkiledi" dedi.Taha Emre ÖZDEMİR / ANKARA

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, yeniakit.com.tr'ye 31 Mart'a ilişkin açıklamalarda bulundu. BBP'nin öncelikli hedefinin oy almak değil devletin bekası olduğunu vurgulayan Destici; "Her ne kadar birileri bizi dışlasa da biz Cumhur İttifakı'nın 15 Temmuz gecesi sokakta kurulan ruhuna bağlı kalarak hareket ettik. Doğu ve Güneydoğu'da aday çıkarmayarak devletin bekasını önceledik. Başta 30 büyükşehir olmak üzere 39 il ve 650'nin üzerinde ilçede aday çıkarmadık. Bu hassasiyeti ortaya koymamıza rağmen yüzde iki oy aldık. 900 bin oy alırken 800 bin oyumuzu da Cumhur İttifakı'nın diğer iki partisine emanet olarak verdik" ifadelerini kullandı.

'BBP tabanı dışlanmamızdan rahatsız oldu'

Cumhur İttifakı'nın Büyük Birlik Partisi'ni ittifak dışı bırakmasıyla BBP tabanının bu durumdan etkilendiğini ifade eden Destici; "Biz bu hassasiyetleri göstermeden kim kazanırsa kazansın anlayışı ile seçimlere girseydik bugün yüzde dörtlerle konuşuluyor olurduk. Bunun yerine devletin bekasını önde tuttuk. Birileri bunu anlar ya da anlamaz biz destek verdik. İnatla 'Büyük Birlik Partisi Sivas'ı kazanamasın, bazı ilçeleri alamasın' diye Cumhur İttifakı iki partiden oluşuyor vurgusunu yapmaya çalıştılar. Biz ne düşünüyoruz? Onlar ne düşünüyorlar? Neticesi de böyle oldu işte" dedi.

'Cumhur İttifakı'nın BBP'yi dışlaması Ankara ve İstanbul'da etkili oldu'

İstanbul ve Ankara'nın birçok ilçesinde aday çıkarmadıklarını belirten Destici; "BBP İstanbul'da 7 ilçede aday göstermediği halde yüz binin üzerinde oy aldı. Sen şu anda yirmi, yirmi üç bin oylarla uğraşıyorsun. Partimiz Ankara'da 13 ilçede aday göstermememize rağmen 100 binin üzerinde oy aldı. Neden Yenimahalle'de aday göstermedik? Potansiyelimizin en yüksek olduğu Keçiören'de neden aday göstermedik? Mamak'ta Ayaş'ta neden aday göstermedik? Bu durum seçim sonuçlarını yüzde yüz etkiledi. Bu bizi dışlayıcı tavrında bir sonucudur" şeklinde konuştu.

'Örtülü ittifak istekleri sonuç vermedi'

Mustafa Destici, Cumhur İttifakı'nın açıktan değil de örtülü ittifak anlayışını benimsediğini vurgulayarak; "Eğer 24 Haziran'daki gibi BBP'de açıktan ittifakımızdadır denmiş olsaydı bugün ne Ankara ne de İstanbul böyle olmayabilirdi. Bir taraftan Cumhur İttifakı iki partiden oluşuyor diyorlar ama diğer taraftan burda bizi destekleyin diyorlar. Açıktan ittifak yerine derin ittifaklar kurmaya gayret ettiler bu da sonuç vermedi" ifadelerini kullandı.

'Cumhur İttifakı aday belirlemede yanlışlıklar yaptı'

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhur İttifakı'nın aday belirleme sürecinde hata yaptığını söyleyerek sözlerine şöyle devam etti:

"Aday tespitleri noktasında da seçmen tarafından kabul görmeyen isimler oldu. Genel Başkan olarak ben sahadaydım. Sayın Cumhurbaşkanından sonra en çok ben miting yaptım. Her miting öncesi ve sonrasında halkın içindeydim. 31 Mart süreci aday gösterme noktasından itibaren doğru yönetilmiş olsaydı Ankara ve İstanbul bu sonuçla karşılaşmayabilirdi
Yeni Akit Gazetesi 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

imar müjdesi Ferhat Gedik'in ailesinden sitem! YAZICIOĞLU DAVASINDA FLAŞ GELİŞME Türkiye'ye 13 milyar dolarlık yatırım!