Ana Sayfa
06 Mart 2019 ( 275 izlenme )
Reklamlar

CHP BİNGÖL 'DE BÜYÜK DEPREM

CHP Bingöl’de 
başkan ve teşkilat istifa ettiBingöl Genç’de 16 yıldır CHP İlçe Başkanlığı görevini yürüten Ali Altınbaş, 16 kişilik yönetim kuruluyla birlikte partiden istifa etti.31 Mart 2019 yerel seçimlerine günler kala istifasını veren Genç İlçe Başkanı Ali Altınbaş, CHP'de 'eksen kayması yaşandığını ileri sürdü. 

Altınbaş istifasını duyurduğu açıklamasında genel merkezi topa tuttu ve şöyle konuştu:

PARTİDE TEK BAŞLILIK YÖNETİM ANLAYIŞI VAR 

"21 yıllık Cumhuriyet Halk Partili'yim. Partimiz yıldan yıl erimeye başladı. Eski Genel Başkanımız sayın Deniz Baykal zamanında genel merkez ve teşkilatlar arasında birlik, beraberlik ve koordinasyon vardı. Bugün partimizin geldiği noktada tek başlılık yönetim anlayışı mevcut. Genel merkez noktasında yaşanan durumun aynısı il yönetiminde de mevcut.

PARTİ TEŞKİLATI İKİ KİŞİNİN YÖNETİMİNDE

Bugün bakıyoruz CHP Bingöl il yönetimi aile partisi olmuş, parti sadece iki kişinin tekelinde. CHP Bingöl'de başkanlık sistemi ile yönetiliyor. Bir bakıyorsunuz hem yerel hem genel seçimlerde hep aynı kişiler aday gösteriliyor. Bu seçimde bile belediye başkan adayı, il meclis üyesi birinci sıra adayı ve belediye meclis üyesi birinci sıra adayları aynı aileden. Birileri de kalkıp demiyor ki 'Ne yapıyorsunuz? Yahu Bingöl'de hiç mi kimse yok, hep aynı kişiler her dönem aday gösteriliyor?'

GENEL MERKEZ ‘NE YAPARSA YAPSIN’ TAVRINDA 

Biz bu rahatsızlığımızı sürekli genel merkeze de bildirdik. Ama genel merkezin istediği şu; bizden olsun da ne yaparsa yapsın. Böyle bir siyasi anlayış olamaz. O yüzden CHP Bingöl’de hiçbir şekilde kabuğunu kıramadı".

SİYASETCAFE.COM 

Kaynak: CHP Bingöl’de başkan ve teşkilat istifa etti 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Gözleri yaşartan kavuşma! BAKIN NELER DEDİ İstanbul için son dakika uyarısı! Kar kalınlığı... Rusya'dan ABD'ye misilleme: Nefes dahi alamayacaklar!