Ana Sayfa
2019-05-03 02:16:00 ( 919 izlenme )
Reklamlar

Yıkıma başladı

Solakların öve öve bitiremediği komünist başkan yıkıma başladı
Sol basının gözdesi olan Türkiye’nin ilk komünist belediye başkanı TKP’li Fatih Mehmet Maçoğlu, yıkıma başladı. Maçoğlu, kayyım döneminde halka ücretsiz hizmet veren aşevi ve çay evini kapattı. Bunlarla yetinmeyen komünist Maçoğlu, 15 Temmuz Şehitler Parkı’nda yapılan mescit ve bebek bakım odasını da zincir vurdu.

Solakların öve öve bitiremediği komünist başkan yıkıma başladı
Türkiye’nin ilk komünist belediye başkanı olan TKP’li Fatih Mehmet Maçoğlu, kayyım döneminde halka ücretsiz hizmet veren aşevi ve çay evini kapattı. Maçoğlu, 15 Temmuz Şehitler Parkı’nda yapılan mescit ve bebek bakım odasını da kapattı. Yine Tunceli Belediyesi tarafından tekstil fabrikasında çalışan kadın işçilere verilen öğle yemeği ve servis desteği kesildi.

Vali kentte büyük bir dönüşüme imza attı
HDP'nin yönettiği Tunceli Belediyesi'ne 2016 yılında kayyım olarak atanan Vali Tuncay Sonel, kentte yaptığı hizmetlerle büyük bir değişime imza atarken, 31 Mart seçimlerinde Tunceli Belediye Başkanı seçilen TKP'li Fatih Mehmet Maçoğlu, kayyımın vatandaşa yönelik olarak başlattığı ücretsiz hizmetlerini bir bir sonlandırmaya başladı.

Sabah'ın haberine göre; kayyım döneminde belediye, engeli olan, yaşlı, hasta ve ihtiyaç sahibi vatandaşların evine her gün üç çeşit yemek götürülmek üzere aşevi kurdu. Belediye bünyesinde hizmet veren aşevinde görevli belediye personeli tarafından ihtiyaç sahibi 1.000 kişinin evine her gün düzenli olarak günlük sıcak yemek götürülürken, Ovacık'ta yaptığı hizmetlerle dikkat çeken komünist başkan aynı performansı Tunceli'de göstermiyor. Türkiye'de yayın yapan bazı Tv kanalların yere göğe sığdıramadığı Maçoğlu, kayyım tarafından kurulan aşevini kapattı.

Aşçıyı işten çıkardı
Tunceli'de işsizliğin çözülmesi için hayata geçirecekleri projelerin Türkiye'de örnek olacağına dikkat çeken açıklamalarda bulunan Maçoğlu, aşçının işine de son verdi. Gaziantep'den gelerek Tunceli'de çalışan aşçı Ömer Avşar, "Tunceli belediyesi tarafından geçen yıl hizmete giren aşevinden her gün ihtiyaç sahibi 1.000 aileye sıcak yemek gidiyordu. Belediye bu yemekleri kendi personeli ve araç gereciyle insanların evine götürüyordu. Yeni gelen belediye başkanı Maçoğlu, hiçbir gerekçe göstermeden geçtiğimiz günlerde aşevini kapattı. Bugünde benim işime son verdi. Memlekete dönüyorum" ifadelerini kullandı.

Vatandaşların ücretsiz faydalandığı çayevine zincir vurdu
Yine kayyım döneminde yapılan 15 Temmuz Şehitler Parkı'nda, bir yıl öncede vatandaşların ücretsiz faydalandığı belediyeye ait çayevi açıldı. Günün her saati parka gelen vatandaşlar, bu çay evinden ücretsiz faydalanarak çaylarını yudumluyordu. Ancak, TKP'li Fatih Mehmet Maçoğlu, göreve geldikten yaklaşık bir ay sonra aşevi gibi çayevini de kapattı.

Kominist başkanın hedefinde mescitte vardı
Maçoğlu, Atatürk Mahallesi'ndeki 15 Temmuz Parkı'nda yapılan bay-bayan mescit ve bebek bakım odasını da kapattırdı. Kayyım döneminde Tunceli istihdamda son sıralarda ilken Tunceli'ye gelecek yatırımcılara arsa tahsisinden açılan üç tekstil fabrikasındaki büyük çoğunluğu kadın olan işçilere verilen öğle yemekleri ve servis destekleri de komünist başkan tarafından kaldırıldı. Tekstil fabrikasına Nazımiye ilçesinden gelen 45 işçinin de servisi artık verilmiyor.

YENİ AKİT

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

RUSYA'DAN BOMBA GİBİ TÜRKIYE IDDIASI  Gündemi sarsan sözler: Darbe hazırlığı yapılıyor KANSERİ ETKİSİ ALTINA ALIYOR Baş Ağrınıza Göre Hangi Hastalığınız Olduğunu Öğrenin-