Ana Sayfa
2018-04-14 05:31:03 ( 2157 izlenme )
Reklamlar

Bizzat Tansu Çiller’in danışmanı anlattı; O gün Çevik bir Erbakan’ı arayıp dalga geçercesine bak Erbakan dedi ve

Bizzat Tansu Çiller’in danışmanı anlattı; O gün Çevik bir Erbakan’ı arayıp dalga geçercesine bak Erbakan dedi veKocabıyık’ın Erbakan ve Çevik Bir anektodu
Ensonhaber.com 14.03.2012 09:41
Dönemin Başbakanı Erbakan’a telefon açan Çevik Bir: Eğer maaşlarımızı arttırmazsanız bildiri yayınlayacağız..
ENSONHABER.com/DETAY HABER 28 Şubat dönemiyle ilgili Kanal 24 ekranlarında yayınlanan ‘Keşke Olmasaydı’ programında çok konuşulacak iddialar ekrana geldi.

ÇİLLER’İN DANIŞMANI ANLATTI
Askerin o süreçteki aktif rolü ve Batı Çalışma Grubu’nun faaliyetlerinin anlatıldığı programda Tansu Çiller’in danışmanı yazar Hüseyin Kocabıyık’ın dönemin Başbakanı Necmettin Erbakan ve Genelkurmay İkinci Başkanı Çevik Bir arasındaki telefon görüşmesini anlattı.

‘EĞER MAAŞLARI ARTTIRMAZSANIZ BİLDİRİ YAYINLAYACAĞIZ’
Kocabıyık, Çevik Bir’in, etrafına topladığı genç subaylara TSK’nın gücünü göstermek için yaptığı telefon görüşmesini bizzat şahitlerinden dinlediğini aktardı. Kocabıyık, ‘Anlatacaklarımı bizzat Çiller’den ve Çevik Bir’in çok yakınındaki bir Kurmay Albay’dan dinledim. Bir gün Çevik Bir yanına topladığı genç subaylara ‘Bakın ne yapacağım’ deyip telefona sarıldı. Başbakan Erbakan’la görüşmek isteyen Çevik Bir, kısa bir süre sonra Erbakan’la görüştürülür. Çevik Bir, Erbakan’a, ‘Bakın Sayın Erbakan (başbakan idi) TSK personeli maaşlarıyla ilgili gerekli düzenlemeyi ve iyileştirmeyi yapmazsanız hakkınızda bildiri yayınlayacağız’ demiş ve telefonu çat diye kapatmış. Ve istenilen bu artış sağlanıyor’ diye konuştu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Zamanlama manidar! Prens gitti, savaş çıktı "Bütün yardımları keseriz" DSP'den Türk siyasi tarihine geçecek açılış! YAŞLI ANADAN BEŞ OĞLUNA MEKTUP