Ana Sayfa
18 Mart 2019 ( 306 izlenme )
Reklamlar

Bilimsel Ola-rak Ispatlı Z-ayıflatan Tek Besin Oy-muş

Bilimsel Ola-rak Ispatlı Z-ayıflatan Tek Besin Oy-muş
Meyvenin %90’ı su olduğundan dolayı, metabolizmayı hızlandırmak ve kilo vermek için çok faydalı bir besin! Bilimsel olarak kanıtlanan bu besin zayıflamanızda etkin bir rol oynayarak sağlıklı kilo vermenizi sağlıyor. Peki diyet yaparken ve günlük hayatta yediğiniz yiyecekler kaç kalori? Merak ediyorsanız işte cevabı..

Yağ yağma ve kolayca kilo verme bakımından greyfurt suyu içmenin mükemmel bir yol olduğunu birçok araştırma kanıtlamıştır. Fakat, sonuçları gözle görebilmeniz için, tüketimini sağlıklı bir diyetle ve fiziksel egzersizlerle dengelememiz gereklidir.

Greyfurtun zayıflamaktaki gücü zengin potasyum ve yağ yakımını hızlandıran enzim içeriğinden gelmektedir. Greyfurtun %90’ı sudur ve bu da, metabolizmayı hızlandırmaya ve kilo vermeye yardımcı olur.

Zayıflamak için oluşturulan diyetlerde kaloriyi azaltmak kadar, tuzu azaltmak da çok önemlidir.Bu durumda greyfurtu diyetinize dahil etmek kilo vermenize çok büyük katkı sağlar çünkü 1 adet greyfurtta boyutuna bağlı olarak ortalama 60 kalori vardır, tuz oranı çok düşüktür, potasyum oranı ise yüksektir.

Meyvelerin Kalorilerinin ListesiBu listeyi her gün görebileceğiniz bir yerde bulundurmanızı öneririz. Böylece her gün yediğiniz kalorileri sayabilir veya hangi meyveyi ne kadar yiyeceğinize karar verebilirsiniz.

Değerler yaklaşık olarak 100 gram meyve içindir.

Karpuz: 15 kalori
Greyfurt: 26 kalori
Çilek: 27 kalori
Muşmula: 28 kalori
Ahududu: 30 kalori
Şeftali: 30 kalori
Kavun: 30 kalori
Böğürtlen: 35 kalori
Erik: 36 kalori
Kırmızı frenküzümü: 37 kalori
Armut: 38 kalori
Kızılcık: 41 kalori
Mandalina: 41 kalori
Elma: 45 kalori
İncir: 47 kalori
Kiraz: 48 kalori
Kayısı: 52 kalori
Portakal: 53 kalori
Ananas: 55 kalori
Kivi: 56 kalori
Üzüm: 61 kalori
Nar: 62 kalori
Mango: 73 kalori
Muz: 85 kalori
Avokado: 232 kalori

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiyenin Dilinde... RİZE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDE SALDIRI sesiyle tutundu İşte zam oranı