Ana Sayfa
2018-10-11 12:43:17 ( 137 izlenme )
Reklamlar

Rusya'dan ABD'ye PKK tepkisi:

Rusya'dan ABD'ye PKK tepkisi: 
Gittikçe daha rahatsız edici hale geliyor
Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, ABD'nin terör örgütü YPG/PKK unsurlarına verdiği destekle özerk yönetim oluşturma gayretlerinden dolayı, Rusya'nın Fırat'ın doğusundaki durumdan endişe duyduğunu belirtti.

Rusya'dan ABD'ye PKK tepkisi: Gittikçe daha rahatsız edici hale geliyor
Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, haftalık basın toplantısında Fırat'ın doğusundaki gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. ABD'nin YPG/ PKK'ya verdiği destekle ilgili açıklama yapan Zaharova, "Fırat'ın doğu kıyısındaki gelişen durum gittikçe daha rahatsız edici hale geliyor." dedi.

Suriye'deki mevcut anayasaya uymayan bazı özel yönetim oluşturma çabalarının sonuç vermeyeceğini anlatan Zaharova, "Böyle bir yarı-devlet inşası, Kürt olmayan nüfusu, Arapları, Süryanileri, Türkmenleri rahatsız eder." dedi.

'Gittikçe daha rahatsız edici hale geliyor'
"Fırat'ın doğu kıyısındaki gelişen durum gittikçe daha rahatsız edici hale geliyor." diyen Zaharova, Amerikalıların bu bölgedeki yapılanma ile ittifak halinde olduğuna işaret etti.

Ayrıca Zaharova, bölge halkının ABD tarafından denetlenen yerel güvenlik görevlilerinin keyfiliğinden memnun olmadığını da aktardı.

YENİ AKİT

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ÇOK ÇOK ÖNEMLİ BİR MESAJ DİKKATLİ OLALIM VE YAKINLARIMIZA ULAŞTIRALIM ! OKUYUNCA ÇOK ŞAŞIRACAKSINIZ TC. MERKEZ BANKASI UYARIYOR DİKKAT! 12'lik Gelinden Skandal Sözler! ÜLKEYİ AYAKLANDIRDI! .