Ana Sayfa
2019-03-22 07:03:26 ( 173 izlenme )
Reklamlar

Bağışıklığınızı güçlendiren doğal karışım ..Vücudunuzu Çelik Gibi Yapacak

Bağışıklığınızı güçlendiren doğal karışım ..Vücudunuzu Çelik Gibi Yapacak

Hasta olduğumuz zamanlar “hızlı iyileşmek” adına kapısını çaldığımız antibiyotiklerin bilinçsiz kullanımı sağlığımız için pek hoş etkilere sahip değil…

Kontrolsüz kullanılan antibiyotiklerin ciddi yan etkileri:

1. Alerjik reaksiyon oluşturma
Alerjij reaksiyon sonucu ciltte kaşıntı ya da döküntü meydana gelebilir. Bahsettiğimiz bu kaşıntı hafife alınacak bir sonuç değl, çünkü ileri aşamaları ne yazık ki ölümle sonuçlanacak kadar şiddetli olabiliyor.

2. Karaciğere fonksiyonlarını bozma
Karaciğer hastalığı olan kişiler antibiyotik kullanımını kesinlikle doktor kontrolünde yapmalı. Aksi taktdirde karaciğerde ciddi tahribatlara sebep olabiliyor.

3. Böbrek yetmezliği
Bilinçsiz antibiyotik kullanımı sonucunda böbrekler üzerinde toksik etkiler oluşturabilir. Bu toksikler organ yetmezliğini tetikler.

4. İshale yol açma
Antibiyotik kullanımı floradaki bakterilerin ölmesine sebep olabilir ve sonuç olarak kötü bakterilerin üremelerini sağlar. Bu etkileşim sonucu kişide ishal oluşabilir. Bu etkilere maruz kalmamak için öncesinde doktorunuza danışın ve mutlaka doktor kontrolünde kullanın. Peki bu kışı antibiyotiksiz atlatmak isteyenler ne yapmalı?

Bunun cavabı çok basit çünkü ilacımız kendi mutfağımızda. En doğalın, ev yapımı gripsavar tarifimiz üstelik antibiyotiklerden katbekat daha güçlü.

Bağışıklığınızı güçlendiren doğal karışım için malzemeler:
1/2 kavanoz orgabik bal
10 diş sarımsak
5 çay bardağı elma sirkesi
Nasıl hazırlanır?
Sarımsakları tek tek temizledikten sonra tüm malzemeleri blender’a koyun ve yaklaşık 2 dakika boyunca karıştırın.  Hazırladığınız karışımı cam kavanozda muhafaza edin. Bu karışımı 5 gün boyunca tüketin. Beş günün sonunda yenisini hazırlayabilirsiniz. Sabahları aç karnına bir tatlı kaşığı tüketin. Kış boyunca uygulayabileceğiniz bu karışımın gripten korumanın yanı sıra yüksek tansiyonu da düşürme etkisine sahip. Bu etkisini ise 2 hafta düzenli kullanımın ardından görebilirsiniz.

Not: Karışım doğal olsa da kullanmadan önce doktorunuza danışın, çünkü malzemelere karşı herhangi bir alerjik durumunuz olabilir.

 PAYLAŞALIM HERKES FAYDALANSIN.. 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

583 LİRA EK AYLIK BAĞLANIYOR! Seçim sonuçları üzerine   ÖLDÜRDÜ AMA NE OLDUĞUNU ÖĞRENİNCE EVDEN KAÇTI Emekli Öğretmen, Kendi Geliştirdiği Muhteşem Sistemle Doğal Gaz Faturası Ödemiyor