Ana Sayfa
2018-09-21 05:18:38 ( 518 izlenme )
Reklamlar

AKPARTİ de gümbürtü kopartan anket.Çok kelle gidecek !


AKPARTİ de gümbürtü kopartan anket

 
AKPARTİ’de başkanların üçte ikisi aday gösterilmeyebilir

 
Yaptırdığı anketlerden partili yerel yönetimlerden halkın genelde memnun olmadığı sonucunu çıkaran AKPARTİ’de, mevcut belediye başkanlarının üçte ikisinin aday gösterilmeyeceği yönünde tahminler yapılıyor.

AKPARTİ, Mart 2019’daki yerel seçime ilişkin aday ve strateji belirleme çalışmaları kapsamında il ve ilçelerde seçmen kanaatine yönelik bir dizi anketler yapıyor.

Cumhuriyet’ten Emine Kaplan’ın haberine göre seçmenlere ilk olarak “Belediye başkanından memnun musunuz” sorusu yöneltildi. Sonuçlara bakıldığında belediye başkanlarının çoğunluğunun başarılı bulunmadığı görüldü.

İkinci yapılan ankette ise “Kimi belediye başkanı olarak görmek istiyorsunuz” sorusu yöneltildi. Bu anketlerle her il ve ilçe için bir isim havuzu oluşturuldu.

Parti kulislerinde yapılan değerlendirmelerde halen AKPARTİ ’nin elinde olan 18’i büyükşehir, 48 il belediyesinde mevcut başkanların çoğunluğunun yeniden aday gösterilmeyeceği görüşü hâkim.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 24 Haziran seçimlerinde milletvekillerinin yarısını, olağan kongrede MKYK’nin yaklaşık yüzde 60’ını değiştirdiğine dikkat çekilirken, yerel seçimde bu oranın daha da artacağı ve belediye başkanlarının üçte ikisine yakın bölümünün yeniden aday gösterilmeyeceği beklentisi dile getiriliyor. 24 Haziran’da partinin yüzde 8 oranında oy kaybetmesinin etkenleri arasında belediyelerin iyi çalışmaması da sayılıyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türk doktorlarını korkutan ilaç! Türkiye’yi tehdit edenlere o ülkeden cevap; ABD'ye bir uyarı daha: Bölgeden askerlerinizi derhal çekin 1 Mayıs'ta feci kaza: