Ana Sayfa
2019-05-08 12:11:46 ( 725 izlenme )
Reklamlar

Ahmet Davutoğlu'ndan İstanbul kararına ilişkin açıklama

Ahmet Davutoğlu'ndan İstanbul kararına ilişkin açıklama
Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, YSK'nın İstanbul seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.
Ahmet Davutoğlu, YSK'nın İstanbul seçimlerine ilişkin kararına sosyal medya medya üzerinden açıklamalarda bulundu. Davutoğlu, "Siyasî hareketler için en büyük kayıp seçimlerin değil toplumsal vicdanda ahlakî üstünlüğün kaybedilmesidir." dedi. 

 Davutoğlu, "Türk siyasi hayatının ve demokrasisinin tüm eksiklerine rağmen en önemli gücü sandığın meşruiyetidir. Ülkemizi en zor zamanlardan, kritik eşiklerden çekip çıkaran milletimizin sandıkta ortaya koyduğu iradesi olmuştur." diye konuştu. 

Sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda Ahmet Davutoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Siyasî geleneğimizin en temel değeri de, son sözün sandıkta tecelli eden millet iradesine ait olmasıdır. Mazereti ve gerekçesi ne olursa olsun 31 Mart seçimleri sonrasında yaşananlar ve YSK’nın iptal kararı bu temel değerlerimizin zedelenmesine yol açmıştır. Adil, kurallara uygun seçimler demokrasinin olduğu kadar ortak aidiyet bilincimizin de referans noktasıdır. YSK’nın kararı ise evrensel hukuka ve yerleşmiş teamüllere aykırılıklar barındırmakta, bu bilince zarar vermektedir.Siyasî hareketler için en büyük kayıp seçimlerin değil toplumsal vicdanda ahlakî üstünlüğün kaybedilmesidir.  Şimdi yapılması gereken; ülkemize yakışan olgunlukla seçim sürecini yürütmek, gerilim ve kutuplaşmadan uzak durarak demokrasimizin daha fazla yıpranmasına engel olmaktır."

YENİ AKİT

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ABD’nin Captain America’sı varsa, bizim de Ertuğrulumuz var MAK Araştırma son anket sonuçlarını paylaştı! 'Fark 200 bin' ABD'den nükleer teknoloji transferine "Cemal Kaşıkçı" şartı Türkiye’nin doğalgaz bulduğu doğru mu?