Ana Sayfa
14 Şubat 2019 ( 75 izlenme )
Reklamlar

Sizde gördükten sonra kapınızın üstüne plastik torba asacaksınız

Sizde gördükten sonra kapınızın üstüne plastik torba asacaksınız

 

En sevdiğiniz mevsimler olan bahar ve yaz aylarıdır. Fakat çoğu insanı evdeyken huzursuz eder sinekler.

Ve bahar ile yaz ayı beraberinde evlerimizde görmek istemediğimiz konukları böcekleri ve sinekleri de getirir.

Her defasında balkona çıktığımız vakit bizleri rahatsız huzursuz etmeye devam ederler.

Özellikle sivrisinekler ve sinekler sizlere bu bahar ve yaz ayında da maalesef rahat vermeyecek.. Neyse ki öyle bir yöntem var ki özellikle sivrisineklerin evinizin yakınlarında bile dolaşmaması için muhteşem bir yöntem var. Yöntem işinize yarayacaktır ve de arkadaşlarınıza da önermeyi de unutmayın.

Üstelik öyle güzel bir yöntem ki ev yapımı sinek, böcek savar için fazla malzemeye de ihtiyacınız yok. Herkes evinde rahatlıkla bunu yapabilir. Malzemeler ise: Buz torbası, Sofra tuzu, Misket limonu suyu, Birkaç bozuk para, Su. Sizler bu malzemeleri bir araya getirdiğiniz vakit sivrisinekler evinizden nefret edecektir. Torbanın içine su doldurun ve de kapınızın üstüne asın.

Ayrıca mühim bir detay ise bu yöntemin faydalı olması işe yaraması için torbanın ışık da alması gerekiyor. Bu sebeple güneş gören bir yerde olması mutlak suretle şart. Peki sivrisinek ve sinekler bundan niçin nefret ediyor? Çoğu sivrisinek ile sinek kovucu karışımlarda, onların nefret ettiği kokular yer almaktadır.

Fakat bizim yöntemin kokuyla alakası yok. Suyun içindeki parlak bozuk paralar sinekleri son derece rahatsız ediyor. Sineklerin göz yapıları özel olduğundan bu tür parlaklıklardan nefret ediyorlar. Ve oradan anında uzaklaşıyorlar.

İşin anatomik kısmına gelecek olursak; İnsan gözü ışık kırılmasına karşı dayanıklıyken sivrisinek ve sinekler buna karşı çok zayıflar. Mesela altı gözleri bulunan sinekler dünyayı mozaik olarak görürler.

Bizlerin koymuş olacağı bozuk paraların yarattığı ışık kırılması onlar için son derece sinir bozucudur ve onları anında kaçırır. Yöntemi daha önce duymuş ya da denemiş miydiniz? Cevabınız hayır ise kesinlikle denemeniz önerilir. Sizlerde bu harika yöntemi sineksiz ve sivrisineksiz geçirmeleri için mutlaka arkadaşlarınızla payIaşın.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

LAHANA YAPRAĞI MUCİZESİ İŞTE DOLARIN DÜŞME SEBEBİ Türkiye'de bu ismi bir tek o taşıyor Sandıklar kapandı... Patates ..