Ana Sayfa
2018-09-28 05:51:08 ( 2248 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan-Merkel basın toplantısından atılmıştı! Kimliği belli oldu

Erdoğan-Merkel basın toplantısından atılmıştı! Kimliği belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Almanya Başbakanı Angela Merkel'in ikili görüşme sonrası düzenledikleri ortak basın toplantısında, güvenlik güçleri tarafından salondan çıkarılan ismin Adil Yiğit olduğu ortaya çıktı.

Erdoğan-Merkel basın toplantısından atılmıştı! Kimliği belli oldu
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Almanya Başbakanı Merkel'in ortak basın toplantısı sırasında slogan attığı için salondan çıkarılan kişinin kimliği ortaya çıktı. Sabah’ın haberine göre, salondan çıkarılan kişinin, yayınlarıyla tepki çeken Avrupa Postası Yayın Yönetmeni Adil Yiğit olduğu öğrenildi.

2017 yılındaki Almanya'daki G-20 zirvesine de alınmayan Adil Yiğit'in 35 yıldır Almanya'da Türkiye düşmanı faaliyetlerde bulunduğu iddia edildi. Almanya'daki faaliyetlerinden dolayı sınırdışı edilmekle tehdit edilen Adil Yiğit'in, Türkiye vatandaşlığından çıkarıldığı ve mülteci pasaportu ile Almanya'da yaşadığı öğrenildi.
 

 
3 YIL HAPİS CEZASI ALDI
 
Almanya'da 3 yıl hapis cezası alan Adil Yiğit'in resmi toplantılarda akredite olamayan gazeteciler arasında yer aldığı belirtiliyor.


GAZETE VATAN

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

YAPTIĞI ŞEY ŞOKE ETTİ KANSERİN BİR NUMARALI DÜŞMANI Doğu Türkistan meselesi perde arkası. Durum tam olarak bu. Siyasi tarafı ise.. İYİ Parti'de aday krizi! MHP'ye destek verince görevden alındı