Ana Sayfa
2019-02-13 05:43:07 ( 206 izlenme )
Reklamlar

AB'den kriz çıkaracak karar! Suudi Arabistan'ı kara listeye aldılar

AB'den kriz çıkaracak karar! Suudi Arabistan'ı kara listeye aldılar
Avrupa Birliği (AB), Suudi Arabistan'ı kara para aklamayla ve terörizmin finansmanıyla mücadele standartlarına uymadığı için kara listeye aldı.
AB'den kriz çıkaracak karar! Suudi Arabistan'ı kara listeye aldılar
 Avrupa Birliği (AB), Suudi Arabistan'ı kara para aklamayla ve terörizmin finansmanıyla mücadele standartlarına uymadığı için kara listeye aldı. AB Komisyonu, kara para ve terörizmin finansmanı ile mücadelede yetersiz kalan 23 ülkeyi kapsayan liste açıkladı.

LİSTEDE YER ALAN 23 ÜLKE

Listede, Afganistan, Amerikan Samoası, Bahamalar, Botsvana, Kuzey Kore, Etiyopya, Gana, Guam, İran, Irak, Libya, Nijerya, Pakistan, Panama, Porto Riko, Samoa, Suudi Arabistan, Sri Lanka, Suriye, Trinidad ve Tobago, Tunus, ABD Virgin Adaları ile Yemen yer aldı.

AB DAHA FAZLA KONTROL VE DENETİM YAPACAK

Liste sonucunda, AB kurallarına tabi banka ve diğer finans kurumları şüpheli para hareketlerini daha iyi belirlemek için bu yüksek riskli ülkelerin finans kurumları ve müşterilerinin işlemlerine yönelik daha fazla kontrol ve denetim yapacak.

KAYNAK: AA

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiye O Hamleyi Yaptı Erdoğan'dan ABD'yi çıldırtacak S-400 cevabı! KAN DONDURAN OLAY .100 YAŞINDA Kİ KADINA TECAVUZ ... Ünlü sanatçıdan tokat gibi seçim mesajı!