Ana Sayfa
14 Temmuz 2018 ( 1926 izlenme )
Reklamlar

YILLAR ÖNCE GAZİ OLMUŞTU HESABINA YATAN GAZİLİK MAAŞINI GÖRÜNCE KONUŞAMADI..!

YILLAR ÖNCE GAZİ OLMUŞTU HESABINA YATAN GAZİLİK MAAŞINI GÖRÜNCE KONUŞAMADI..!
ıllar Önce Gazi Olmuştu Hesabına Yatan Gazilik Maaşını Görünce Konuşamadı..


 
2012 yılında Bingöl’de teröristlerle girdiği çatışmada yaralanan ve daha sonra da terhis edilen er İbrahim Adıbelli, tam 6 yıl gazilik haklarına kavuştu. 

Adıbelli, hesabına yatan 135 bin lirayı görünce şoke oldu.İzmir’in Tire ilçesinde yaşayan İbrahim Adıbelli, 2012 yılında Bingöl’de teröristlerle girdiği çatışmada elinden yaralandı. O dönemde asker olan Adıbelli, daha sonra da tedavisini oldu ve terhis edildi.

Adıbelli’nin yaralanmasının ve tedavisinin üzerinden 6 yıl geçti. Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven de Adıbelli ve eşini makamında ağırladı. Tanrıseven, İbrahim Adıbelli ve eşine bizzat müjdeyi kendisi verdi ve gazilik haklarının verileceğini söyledi.Kaymakam Tanrıseven, yaklaşık 2 bin 800 TL gazilik maaşının bağlanacağını, Adıbelli’nin hesabına da 135 bin TL yatırıldığını aktardı. Tanrıseven, 

“Devletimiz büyüktür ve kendisine hizmet edeni asla unutmaz. Sizler tüm Mehmetçiklerimiz gibi vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için bedenlerinizi siper ettiniz. Gazilik gibi mukaddes bir nişana nail oldunuz. Bu zamana kadar birikmiş toplam 135 bin TL bu hafta hesabınıza aktarılacak. Yaklaşık 2 bin 800 TL görev malullüğü aylığınız da size bağlanacak; ayrıca devlet memuru olma hakkı da size sunulacak. Hayırlı uğurlu olsun” dedi. Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, olayı ortaya çıkaran SGK Tire Müdürü Tuğrul Karaca’yı da dikkatinden dolayı tebrik etti.

GAZİ ŞOK OLDU, KONUŞMAKTA GÜÇLÜK ÇEKTİ

Öte yandan, Tire Kaymakamından bu açıklamaları duyan İbrahim Adıbelli şok geçirdi. Duygusal anlar yaşayan Adıbelli, konuşmakta da güçlük çekti ve sözcükler boğazında düğümlendi. Konuyla ilgili yaşadığı şaşkınlığı üzerinden atan İbrahim Adıbelli, özellikle dikkati ile durumun ortaya çıkarılmasında büyük emeği olan SGK Müdürü Tuğrul Karaca’ya ve desteklerinden dolayı Tire İlçe Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’e teşekkürlerini sundu. 

Gazi Adıbell, “Bana büyük sürpriz oldu. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin” dedi. Gazi Adıbelli, çalıştığı işinden iki ay önce ayrıldığını ve halen işsiz olduğunu belirterek, bu haberin kendilerini çok mutlu ettiğini de sözlerine ekledi.Konuşmaların ardından gaziye hediyeleri bizzat kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven tarafından verildi.

Yaklaşık 6 yıl önce vatani görevi sırasında yaralanarak gazi olan İzmirli İbrahim Adıbelli, 2012’de hak ettiği fakat bu konuda bilgisi bulunmadığı için başvurmadığı görev malullüğü aylığını toplu halde teslim aldı.

Tire Kaymakamlığından yapılan açıklamaya göre, Bağ-Kur sigortalısı Muammer Adıbelli, emeklilik işlemleri için Tire Sosyal Güvenlik İlçe Müdürlüğüne müracaat etti.

Bu sırada oğlu İbrahim Adıbelli’nin askerde yaralandığını aktaran Muammer Adıbelli’ye “oğlunun görev malullüğü aylığı alıp almadığı” soruldu. Muammer Adıbelli de “Böyle bir aylıktan haberlerinin olmadığını” söyledi.


 
Durumu inceleten SGK Tire İlçe Müdürü Tuğrul Karaca, İbrahim Adıbelli’nin 18 Eylül 2012’de terör örgütü PKK üyelerinin Bingöl – Muş karayolunun Kardeşler köyü yakınındaki askeri konvoya düzenlediği saldırıda yaralandığını tespit etti.

Olayın ardından İbrahim Adıbelli’nin, SGK’ye malulen aylık bağlanması istemiyle müracaat etmediğinin belirlenmesi üzerine gerekli işlemler başlatıldı.

Yapılan çalışmaların ardından gazi İbrahim Adıbelli’nin işlemleri tamamlanarak aylık 2 bin 800 lira aylık bağlandı. Geçmiş 6 yıllık döneme ilişkin 135 bin lira tutarındaki birikmişi de gazinin hesabına yatırıldı.

Gelişmelerden habersiz olan gazi İbrahim Adıbelli ve eşine müjdeli haberi Tire Kaymakamı Hasan Tanrıseven verdi.

“İşsizdim, büyük sürpriz oldu” 

Adıbelli ailesini makamına davet eden Tanrıseven, gaziye, maaş bağlandığını ve birikmiş alacaklarının da bankaya yatırıldığını söyledi.

Kaymakam Tanrıseven, Türkiye Cumhuriyeti’nin büyük bir devlet olduğunu ve kendisine hizmet edeni asla unutmayacağını belirterek, “Sizler tüm Mehmetçiklerimiz gibi vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için bedenlerinizi siper ettiniz. Gazilik gibi mukaddes bir nişana nail oldunuz. Ayrıca devlet memuru olma hakkı da size sunulacak. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Tire Kaymakamı Hasan Tanrıseven, olayı ortaya çıkaran SGK Tire Müdürü Tuğrul Karaca’yı da dikkatinden dolayı tebrik etti.

 
Bu haber karşısında çok şaşırdığını belirten İbrahim Adıbelli ise “2 ay önce çalıştığım işimden ayrılmıştım ve halen işsizdim. Bana büyük sürpriz oldu. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin.” dedi.

Muhabir: Dilek Ayvalı – AA

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çözüm yerli ve millî ilâçta TUİK'TEN BOMBA ASGARİ ÜCRET ÖNERİSİ FLAŞ İDDİA Kansere yenilen askerimizin son mektubu, yürekleri dağladı