Ana Sayfa
2019-05-23 08:32:06 ( 158 izlenme )
Reklamlar

Türkiye ve Çin'den dev hamle!

Türkiye ve Çin'den dev hamle!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, "Türkiye ile Çin arasında demir yolu hatlarının inşası amacıyla bir finansman anlaşması imzalamayı planlıyoruz." dedi.Almanya'nın Leipzig kentinde başlayan Uluslararası Ulaştırma Forumu’nda (ITF) Türkiye’yi temsil eden Bakan Turhan, Uluslararası Yol Federasyonu ile KEİ tarafından düzenlenen “Kuşak ve Yol: Avrasya’da Sürdürülebilir Ulaştırma ve Büyüme için Bağlantı Kurulması” etkinliğine katıldıktan sonra bir Çinli gazetecinin Çin ile Türkiye arasında demir yolu hatları inşasına yönelik sorusunu cevaplandırdı. 

Turhan, “Türkiye ile Çin arasında demir yolu hatlarının inşası amacıyla bir finansal  anlaşması imzalamayı planlıyoruz.” ifadesini kullandı.

 

Cahit Turhan, etkinlikte yaptığı konuşmada, "Yeni İpek Yolu olarak da adlandırılan Çin’in Kuşak ve Yol Girişimi'nin ‘kazan-kazan’ anlayışıyla hayata geçirilmesi büyük önem arz etmektedir.” mesajını verdi.
Haber 7

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FETÖ elebaşının sohbetlerinde 'kılıç' şifresi! İlk defa yapıp... AMELİYATTAN UYANINCA SES KAYDINI DİNLEDİ! HAYATININ ŞOKUNU YAŞADI!.. Patates Soğan Kavgası, Genç Çiftin 15 Günlük Evliliğini Bitirdi Bunlar Gizli K-a-nser Belirtileri Olabilir