Ana Sayfa
10 Aralık 2018 ( 104 izlenme )
Reklamlar

Türkiye'de bunu tek gerçek zanneden ben miyim? Şoktayım" Filmlere dâhi taş çıkartacak bir olay

"Türkiye'de bunu tek gerçek zanneden ben miyim? Şoktayım"


Bursa-Yalova yolu üzerinde maket polis aracını gerçek sandığını belirten kamyonet sürücüsü Burhan Çakmak, muayene tarihi geçmiş aracıyla 100 metre geride 1 saat beklediğini söyledi. Polis aracının gitmesi için kaza ihbarı yaptığını da ileri süren Çakmak, bir süre sonra aracın maket olduğunu fark ettiğini dile getirdi. Sürücü, yaşadığı şaşkınlığı sosyal medyada paylaştı.


DHA
Trafikte kural ihlallerinin önüne geçebilmek amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından alınan kararla, 3 boyutlu maket polis araçları yapılarak ülkenin birçok yerinde yol kenarlarına konuldu. Uzaktan gerçek polis aracıymış gibi görünen ve üzerinde çakar lambaları da bulunan maket araçlarla sürücülerin daha dikkatli olmaları sağlandı.
 
Uygulama sürerken, Kocaeli'nin Gebze ilçesine kamyonetiyle giden Burhan Çakmak (30) adlı sürücü de maket polis aracını gerçek sandığını ve aracının muayene tarihinin geçmesi nedeniyle yakalanmamak için yaklaşık 1 saat beklediğini söyledi.
 

 
'100 METRE İLERİDE KAZA VAR DİYE İHBAR ETTİM'
 
Maket aracın önünde çektiği videoyu sosyal medyada paylaşan Çakmak, kamyonetinin muayene tarihinin 3 gün geçtiğini belirterek, "155'i aradım, burayı söyledim, 100 metre ileride kaza var diye. 1 saat bekledim bu araç gitsin diye. Bu polis arabası yerinden kalkmadı. Türkiye'de bunu tek gerçek zanneden ben miyim? Şoktayım. Bunu polisin kendisi zannettim, rütbesi de gözüküyor. Siz siz olun freninizi zayıflatın, yavaş yavaş gelin. Çok güzel bir proje ama 1 saati aşkın süre nasıl burada bekledim şaşırıyorum" dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

3 ilçe ve bir beldede seçimler yenilendi! İşte kazananlar İçişleri Bakanı Soylu'dan kritik bekçi ve polis açıklaması BİRİLERİ KIZACAK AMA OLSUN BİZ PAYLAŞALIM YİNEDE Rusların en büyük korkusu ortaya çıktı