Ana Sayfa
2018-06-20 08:06:04 ( 820 izlenme )
Reklamlar

Şer ittifakı askeri işbirliği için toplanıyor! Türkiye'ye karşı askeri hamle

Şer ittifakı askeri işbirliği için toplanıyor!
İsrail, Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi savunma bakanları, 'bölgesel güvenlik, askeri işbirliğinin daha da artırılması, deniz ve enerji güvenliğinin teşviki' için cuma günü Güney Kıbrıs'ta bir araya gelecek.
Şer ittifakı askeri işbirliği için toplanıyor!

Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos ve İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman Güney Kıbrıs'a gidecek. Larnaka Zenon Arama ve Kurtarma Koordinasyon Merkezi'nde bir araya gelecek bakanların, işbirliğini görüşeceği öğrenildi.

DOĞALGAZDAN SONRA ASKERİ İŞBİRLİĞİ

Toplantı ile ilgili açıklama yapan Rum Kesimi'nden Savvas Angelides, bölgesel güvenlik, işbirliği yapılabilecek olası alanlar ve askeri işbirliğinin daha da artırılmasını, ayrıca bu işbirliğinin siber savunmayla arama ve kurtarma alanlarıyla ilgili konularda artırılmasını görüşeceklerini söyledi.

"ÖZEL ÖNEM VERİYORUZ"

Amaçlarının bölgede istikrar yakalamak olduğunu savunan Angelides, bunun, diğer komşu ülkelerle de bölgesel işbirliği yoluyla refah ve gelişmeyi artırmakla olabileceğini ileri sürdü. Doğu Akdeniz'de, deniz ve enerji güvenliğinin artırılması gerektiğini belirten Angelides, bu yönde ortak projelerin olabileceğini belirtti. Rum yetkili, "Tüm Akdeniz için önemli beklentiler bulunmaktadır. Dolayısıyla, bu konuya özel önem veriyoruz" dedi.

Taraflar daha önce de doğal gaz konusunda ortak hareket etme kararı almıştı.

TÜRK GEMİLERİ, RUMLAR İÇİN GAZ ARAMAYA GELEN İTALYAN GEMİSİNİ ENGELLEYİP GERİ GÖNDERMİŞTİ

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin Akdeniz'de tek taraflı doğalgaz arama çalışmaları kapsamında faaliyet gösteren İtalyan enerji şirketi ENI'ye ait sondaj gemisi, Türk gemilerinin engellemesi karşısında daha fazla direnemeyerek bölgeyi terk etmek zorunda kalmıştı.


HABER 7

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

DENGELERİ DEĞİŞTERECEK GELİŞME O ülkeyi Türkiye korkusu sardı  Her ay 2bin 400 lira Bağımlı 2 yaşındaki çocuk büyüdü!