Ana Sayfa
2018-10-30 03:06:33 ( 80 izlenme )
Reklamlar

Türk pilotlardan kimseye geçiş yok! Anında havalandılar

Türk pilotlardan kimseye geçiş yok! Anında havalandılar


 
Geçtiğimiz günlerde Barbaros Hayrettin sismik gemisinin Yunan unsurlarınca taciz edilmesinin ardından sismik gemimiz Türk savaş gemileri tarafından korumaya alınmıştı. İngiliz savaş uçaklarının da Barbaros Hayreddin ve savaş gemilerimizin yakınında uçmasının ardından Türk F-16’larınca önleme yapıldığı ortaya çıktı.

Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de yaptığı doğalgaz rezervi arama çalışmalarını sürdüren Barbaros Hayrettin sismik gemisi Yunanistan başta olmak üzere bölgedeki kimi güçleri rahatsız etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Yunan fırkateyni HS Nikiforos Focas, Barbaros sismik araştırma gemisini izlemekle görevlendirilmişti. Gemimizi taciz eden Yunan unsuruna karşılık, Türkiye bölgeye savaş gemileri, hücumbotları ve 1 denizaltı göndererek Barbaros’u korumasına almıştı.İNGİLİZLERE ANINDA F-16’LI ÖNLEME


 
Bölgede tansiyon kimi zaman yükselirken, İngiliz Hava Kuvvetleri’ne ait bir savaş uçaklarının da Barbaros ve sismik gemimize eşlik eden deniz unsurlarımızın yakınlarında uçtuğu öğrenildi.

İNCİRLİK’TEN ACİLEN HAVALANDILAR

İngiliz uçaklarının bu hamlesine aynı anda karşılık verildi ve İncirlik Üssü’nden kalkan F-16’lar İngiliz savaş uçaklarına önleme yaptı. Türk jetlerinin gelmesinin ardından İngiliz savaş uçaklarının bölgeden ayrıldığı kaydedildi.

Türk Hava Kuvvetleri, Türkiye’yi havadan gelebilecek her türlü saldırıya karşı korumakla görevlidir. Türk Silahlı Kuvvetleri komutası altındaki en büyük 2. Kuvvettir. Türk Hava Kuvvetleri barışta hava sahasını korumak ve gözetlemek, savaşta kara ve deniz kuvvetlerine destek olmak amacıyla kurulmuştur. Türkiye’nin gökyüzünde ki kartallarıdır..

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kartal'da çöken binayla ilgili flaş gelişme! 3 kişi gözaltına alındı Akparti'yi beğeniyormusunuz sorusuna bakın ne cevap verdi !... Bir kişinin beyin kanaması g-eçirdiğini şu dört basit yöntemle anlayabilirsiniz* MHP’li Belediye Başkanı’nın kardeşi Erdoğan’a hakaretten tutuklandı