Ana Sayfa
2018-12-24 02:40:29 ( 463 izlenme )
Reklamlar

Trabzon’da cami imamı çözümü İişte böyle buldu cemaat ikiye katlandı…

Trabzon’da cami imamı çözümü İişte böyle buldu cemaat ikiye katlandı…


 
Türkiye Bu uygulamayı konuşuyor Arsin kazası Şankaya Semti’ndeki Kendirlik Camisi ne sabah namazlarına katılımın düşük olması üzerine imam çok konuşulacak bir uygulama başlatıtı Cami İmamı Mustafa Acar, sabah namazlarına alakayı artırmak için cemaate kahvaltı vermeye başladı.

Sabah namazını camide kılan cemaat hemen peşinden okuma salonunda serpme kahvaltı yapıyor.  Kahvaltı uygulaması ile camide sabah namazlarında cemaat sayısı arttı.Karadeniz Sahil Yolu kenarındaki camide sabah namazı kılan araç sürücüleri de kahvaltı ikramından kısmetini alıyor. Uygulamayı duyan hayırseverler de camiye kahvaltılık malzeme yolluyor.

‘KAHVALTI SONRASI KOCA BİR CEMAATİMİZ OLDU

Cami İmamı Mustafa Acar, sabah namazlarının çoğunlukla hanede kılındığını ve bu yüzden camide cemaatin az olduğunu belirterek, “Camimizde cemaat azlığı meselenine çözüm bulabilmek için semtte bulunan herkesle tek tek görüştüm. Sabahları namazdan sonra cemaate kahvaltı hazırlamaya başladım. Şimdi koca bir cemaatle sabah namazı kılıyor sonrasında da kahvaltı yapıp sohbet ediyoruz” diye konuştu.

ÇORUM’DAN LEBLEBİ YOLLAYANLAR DAHİ OLDU


 
Karadeniz Sahil Yolu rotanındaki sürücülerin kahvaltı ikramıyla karşılaştıklarını anlatan Acar, “Yolculuk yaparken sabah namazına eşit gelenler camiye geldiklerinde böyle bir uygulama görünce şaşırıyorlar. Hem de beni burada çaycı zannedenler de oluyor. Hesap ödemeye kalkanlar da oluyor. ikram diyoruz. 

Hoşlarına gidiyor. Kendi şehirlerinden kimisi kahvaltı için çay, bal, kaymak yolluyor. Burada böyle bir uygulamanın olduğunu duyanlar hayrına hiç gelmedikleri namaz kılmadıkları camimize yiyecek yolluyor. Çorum’dan leblebi yollayan dahi oldu” dedi.

ÖRNEK UYGULAMA

Uygulamanın kazada takdir topladığını kaydeden Arsin Kaza Müftüsü Ali Genç de,“Sabah cemaatinde bir artış oldu. Kaza müftüsü olarak ben de namaza arada bir buraya gelip sonrasında kahvaltı yapıyorum. Cami imamımızın yapmış olduğu bu uygulama kazada takdir topladı. dedi

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İran resmen ilan etti! AK Parti'nin son seçimi olabilir Sebahat'ın oyunu şaşkına çevirdi! Dünya ayakta!