Ana Sayfa
23 Ekim 2018 ( 19 izlenme )
Reklamlar

Son Zamanların İzlenme Oranı En Yüksek Olan 10 Yabancı Dizisi

Son Zamanların İzlenme Oranı En Yüksek Olan 10 Yabancı Dizisi

Son zamanlarda yabancı yapım diziler Türkiye’de de oldukça büyük bir hayran kitlesi oluşturdu. Özellikle yakın dönemde yabancı dizilere karşı ilgi ve merak çoğaldı. Aşağıdaki listede son dönemlerin popüler yabancı dizi sıralamalarını görebilirsiniz:

1. Game of Thrones: Televizyon tarihinde gelmiş geçmiş en iyi diziler arasında gösterilen Game of Thrones 9.5 olan IMDB puanıyla da dikkat çeken yapımlardan biri olmuştur. David Benioff ve D. B. Weiss yapımı olan dizi fantastik bir televizyon dizisidir.

2. La Casa De Papel: Son dönemlerde oldukça popüler olan La Casa De Papel dizisi oyuncularından yönetmenlerine kadar büyük bir hayran kitlesine sahip. İspanyol yapımı dizi önceden üzerinde çalışılan bir soygun planı ve Profesor, Berlin, Tokyo gibi karakterleriyle bu soygunun işleyişini anlatmaktadır.

3. Narcos: Ünlü uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ın hayatını anlatan dizi özellikle aksiyon ve dram severlerin hayranlıkla takip ettiği bir dizi olmuştur. Gerçek bir hayat hikayesinden esinlenilmesi dizinin ilgi çekici yönlerinden birini oluşturuyor. Tüm dünyada fırnıtalar estiren dizinin IMDB puanı ise 9.8.

4. Sherlock: Modern zamanın Sherlock Holmes uyarlaması olan dizi tek bir farklı Londra’da geçiyor. Yanındaki kişi Doktor Watson, en büyük düşmanı ise Moriarty ve adresi yine aynı. Değişen şeyler de olsa Sherlock yine de en çok takip edilen diziler arasında yerini koruyor. Sherlock sevenler ise IMDB puanını 9.2 belirlemiş durumda.

5. Breaking Bad: 50’li yaşlarda bir lisede kimya öğretmeninin hastalığını öğrendikten sonra değişen hayatını konu alan dizi Walter White’ın eski bir öğrencisiyle metamfetamin üretmesiyle devam ediyor. IMDB puanının 9.5 olarak belirlendiği dizi son dönemlerde oldukça popüler olmuştur.

6. Black Mirror: Hiçbir bölümünün birbiriyle bağlantılı olmadığı bu dizinin ayrıca her bölümdde oyuncuları da değişmektedir. İngiliz yapımı olan Black Mirror dizisi gerçekleri farklı bir şekilde seyiriciye aktarmayı amaçlıyor. Dizinin IMDB puanı ise 8.8.

7. House of Cards: Siyasetçiler ve siyasetçilerin içinde bulundukları siyasetin perde arkasını sert bir şekilde işleyen dizi bir dış işleri bakanının ABD başkanlığına oynamasını ve bundan sonra gerçekleşen olayları anlatıyor.

8. Taboo: Oldukça yeni bir yapım olan bu dizi son 10 yılını Afrika’da geçiren daha sonra 1814 yılında Londra’ya dönen bir adamın hayat hikayesini anlatıyor.

9. Vikings: İskandinavya’da 8. Yüzyılda geçen dizi, sıradan bir çiftçiyken bir savaşçıya dönen Ragnar ve onun ailesinin hayat hikayesini ekranlara taşıyor.

10. Prison Break: Son dönemlerde ismi en çok duyulan ve en sevilen dizilerde hep üst sıralarda adı geçen Prison Break hapishaneden kusursuz bi kaçış planını anlatır.

Loading...

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Gören telefona sarıldı İlginç bir olay DUDAK UÇUKLATAN AÇIKLAMALAR Feyzioğlu'ndan çok konuşulaca çıkış !