Ana Sayfa
05 Ekim 2018 ( 1225 izlenme )
Reklamlar

SON DAKİKA SAVAŞ UÇAĞI DÜŞTÜ

Son dakika... 

Rusya'da uçak düştü!

Rusya'nın başkenti Moskova yakınlarında MiG-29 savaş uçağı düştü.


Son dakika... Rusya'da uçak düştü!
Rusya'nın başkenti Moskova yakınlarında MiG-29 tipi bir savaş uçağı düştü. Uçaktaki pilotların her ikisinin de  fırlatma sistemi sayesinde kurtulduğu  belirtildi.
 
Birleşik Uçak Şirketi, pilotların uçağı yaşam alanlarından uzaklaştırdıklarını ve bunun sonucunda uçağın insanların olmadığı bölgede düştüğünü duyurdu. Açıklamaya göre eğitim uçuşu sırasında uçağın  yönetim sisteminde arıza yaşandı. Olayın nedenlerini araştırmak üzere özel komisyon kuruldu.

GAZETE VATAN 
**************

Son dakika: Çiftlik Bank sonrası şimdi de onlar ortaya çıktı!
“Çiftlik Bank” mağdurlarının yankıları devam ederken bir yeni “dolandırıcılık” iddiası da Esenyurt’tan ortaya çıktı. “Enerji Emlak” adı altında vatandaşların milyonlarca lirasını alarak yüksek kar imkanı sunan şebeke üyeleri gözaltına alındı. Enerji Emlak adı altında kurulan şirkette ise emekli polis ve askerlerin silahlı olarak korumalık yaptığı bilgisine de ulaşıldı.

Son dakika: Çiftlik Bank sonrası şimdi de onlar ortaya çıktı!
Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri 2015 yılından bu yana toptan enerji içeceği alarak vatandaşlara kar vadeden “Enerji Emlak” adından bir kurumun vatandaşları kandırdığı ihbarı üzerine harekete geçti. Şebeke olduğu ileri sürülen grup milyonlarca lirasını aldığı 100’ün üstünde vatandaşa toptan enerji içeceği alınacağı ve bunları satışı sonrası elde edilecek kar oranından yüzde verileceğini açıkladı. İlk başlarda ödeme yapılan sistem içinden vatandaşlar yaklaşık 9 aydır ödemelerini alamayınca konuyla ilgili Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekiplerine başvuruda bulundu.  Harekete geçen dedektifler, “Enerji Emlak” adı verilen ofise baskın düzenleyerek şüpheli şahısları gözaltına aldı.  Şüpheliler adliyeye sevk edilirken, mağdurların ise yaklaşık 100 milyon lirasının ortada olmadığı öğrenildi.


“Gidin devlet versin paranızı’ diyorlar”

Olaydan dolayı mağdur olduğunu ifade eden bir vatandaş, akrabaları aracılığı ile söz konusu sistemin için girdiğini belirterek, “Anlaştık senet yaptılar bize aydan aya 4-5 ödeme yaptılar sonra ödemeleri kesildi. Bunlar dolandırıcı. İnşaat yapmak maksadı ile biz evimizi verdik. Şimdi 8 aydan bu yana bizi oyalıyorlar. Adamları biz arıyoruz gidin devlet versin paranızı diyorlar.  Bizim şu anda yaklaşık 800 bin lira mağduriyetimiz var” dedi.

Çok zor durumda kaldıklarını belirten vatandaş, “Şu anda vatandaşlar ekmek alamaz kirasını veremez duruma düştü. Biz evimizi verdik ama kredi çekip para veren arkadaşlar da burada çok.  Bu adamın vaadi bize 2 -3  parayı ödeyip güven verip ondan sonra paralara el koyayım şekilde. Bizim için de kar payı yok” diye konuştu.

Nitelikli dolandırıcı olarak adliye sevk edildiler

Esenyurt Asayiş Büro Amirliği ekipleri konu ile ilgili şüpheli olduğunu düşündüğü 12 kişiyle ilgili işlem yaparak gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerin nitelikli dolandırıcı olarak adliye sevk edildi. Bu sırada mağdurlar, adliyeye sevk edilen zanlılara tepki gösterdi.

Emekli polis ve askerler silahlı korumalık yapmış

“Enerji Emlak” adı altında açılan ofiste ise dikkat çeken bir detay yakalandı. O detay ofiste korumalık yapan kişiler arasında emekli polis ve askerlerin silahlı korumalık yaptığı yönünde.

Olayın çok yönlü olarak inceleme altında olduğu öğrenildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

15 ilin anket sonuçları açıklandı Bu balık türlerine dikkat! Hangi balık türlerini yememeliyiz? Diyarbakır'da korkunç olay! Yılan bu hale getirdi Son dakika flaş haber MHP 'ye büyük şok