Ana Sayfa
2018-10-05 12:57:52 ( 1087 izlenme )
Reklamlar

SON DAKİKA DÜNYA ŞOKTA ALARMA GEÇTİLER

SON DAKİKA DÜNYA ŞOKTA ALARMA GEÇTİLER


Son dakika: INTERPOL Başkanı kayboldu

Reuters haber ajansı, Uluslararası Polis Teşkilâtı'nın (INTERPOL) başkanı Meng Hongwei'nin Fransa'da kaybolduğunu duyurdu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.


Son dakika: INTERPOL Başkanı kayboldu
Fransa'dan 29 Eylül'de Çin'e giden ve o günden sonra bir daha haber alınamayan INTERPOL Başkanı Hongwei'nin eşinin başvurusu sonrası Fransa polisi soruşturma başlattı. 64 yaşındaki INTERPOL  Başkanı'nın eşi ve çocukları INTERPOL'ün  genel merkezinin de bulunduğu Fransa'nın Lyon kentinde yaşıyor. Hongwei, Kasım 2016'da Interpol başkanı seçilmişti.
*********************
GAZETE VATAN 
**********************

Çin'den ABD'ye tarihi operasyon! Çiplerle sızdılar
ABD'nin teknoloji sırlarını çalmak için Çin’de üretilen bilgisayar ekipmanlarına "minik casus çipler" eklendiği ileri sürüldü. Pirinç büyüklüğündeki minik casus çiplerin yerleştirildiği bilgisayarların Amazon ve Apple başta olmak üzere ABD firmaları ve kamu kurumlarında kullanıldığı belirtiliyor.
Çin'den ABD'ye tarihi operasyon! Çiplerle sızdılar

Çin’de üretilen bilgisayar ekipmanlarına ABD'nin teknoloji sırlarını çalmak için "minik casus çipler" eklendiği iddia edildi.

The Bloomberg News’in haberine göre, pirinç büyüklüğündeki çiplerin yerleştirildiği bilgisayarların, Amazon ve Apple başta olmak ABD firmalarında ve kamu kurumlarında kullanıldığı belirtildi.

"Gizli bir giriş kapısı"

Habere göre, hala devam eden 3 yıllık gizli bir araştırmada Çinlilerin, bilgisayar donanımlarına yazılımdan daha etkili ve tespiti zor şekilde “gizli bir giriş kapısı” oluşturmayı başardıkları ifade edildi.

İsmini vermek isteyemeyen bir Amerikalı yetkili, Çin Halk Kurtuluş Ordusuna ait bir birimin, ABD merkezli Super Micro Computer Inc. için Çin’de üretilen ekipmanlara casus çipleri yerleştirmeye müdahil olduğunu savundu.

Super Micro’nun Savunma Bakanlığı bilgi merkezleri, CIA’nın insansız hava aracı operasyonları ve donanma savaş gemilerinin yerleşik ağları için parçalar ürettiği açıklandı.

Güvenlik incelemesinden geçiyor

Amazon’un, yazılım şirketi Elemental’ı satın almasıyla problemin keşfedildiği bildirildi. Şirketin, Kaliforniya merkezli Super Micro tarafından sağlanan ekipmanları güvenlik incelemesinden geçirmeye başladığı ifade edildi.

Casus mini çiplerin, Apple, Amazon'un web hizmetleri ve benzer şirketler tarafından işletilen veri merkezlerinde kullanılan bilgisayar anakartları için tasarlandığı kaydedildi.

Çıkan haber üzerine Apple ve Amazon, hiçbir zaman ekipmanlara yerleştirilmiş “kötü amaçlı çiplere” rastlamadıklarını belirtti. Super Micro da casusluk olayı hakkında bilgisi olmadığını açıkladı.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kayseriliye dişlerini satan ya-hudi .... Bakan açıkladı! Evlenecek çiftlere yapılacak, eğer pozitif çıkarsa... Metin Feyzioğlu'ndan Türkiye övgüsü