Ana Sayfa
16 Nisan 2018 ( 858 izlenme )
Reklamlar

SOL CENAHTA İLGİİNÇ İDDİA

Ataklı ve Mahalli’yi Baykal'a Erdoğan kovdurdu
Can Ataklı ve Hüsnü Mahalli’nin Halk TV’den kovulmasının ardından müthiş iddialar arka arkaya geliyor.
Ataklı ve Mahalli’yi Baykal'a Erdoğan kovdurdu 


Makaleyi OkuDoğan Medya’nın satılarak Demirören Grubu’na geçmesiyle beraber, muhalefet ve Sol’un en önemli yayın organlarından Halk TV’de de müthiş gelişmeler yaşanıyor.

Muhalif kimliğiyle bilinen ünlü gazeteci yazar Can Ataklı ve arkasından Esad’a olan yakınlığıyla bilinen Hüsnü Mahalli Halk TV’den kovuldu.

Medya Mahallesi programını yaparken Mahalli’nin tutuklanmasıyla kendi isteğiyle kanaldan ayrılan Ayşenur Arslan’ın yeniden Halk TV’ye dönmesi medya kulislerini iyice hareketlendirdi.

Halk TV’de yaşananlar kanal ve CHP içerisinde büyük fırtınalar yaratırken, müthiş iddialar da arka arkaya geliyor.

BAYKAL KOVDURDU!

Uzun süredir tedavi gören CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın Almanya’dan dönmesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kendisini hastanede ziyaret etmişti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Baykal’ı ziyaret etmek istemiş ancak hem Almanya’da hem de Türkiye’de Erdoğan'da aranmayan “hijyen şartları” gerekçesiyle kendisiyle görüştürülmemişti.

CHP’ye yakın kaynaklar Halk TV Genel Yayın Müdürü Şaban Sevinç’in Baykal’dan izin almadan su bile içemediğinin herkesçe çok iyi bilindiğini söyleyerek, Hüsnü Mahalli ve Can Ataklı’nın kovulma talimatının bizzat Deniz Baykal tarafından verildiğini ifade ediyorlar.

BAYKAL’DAN CUMHUR İTTİFAKI’NA DESTEK

Ankara kulislerinde fırtına gibi dolaşan bir başka iddia ise; CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın Halk TV’nin gerçek sahibi olduğu yönünde.

Baykal’ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından kurulan CUMHUR İTTİFAKI'na kapalı destek vereceği siyaset kulislerinde yankılanıyor. İddialara göre, Baykal'ın ABD vatandaşı olan kızının AK Parti'den Milletvekili adayı olacağı konusunda anlaşıldığı, Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan'ın Cumhur ittifakından aday olacağı ifade ediliyor.

KOVULMALARINI ERDOĞAN MI İSTEDİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’ye muhalif kimliğiyle bilinen Halk TV’de yaşanan bu gelişmeler siyaset ve medya kulislerinde Can Ataklı ve Hüsnü Mahalli’nin kovulmasını Deniz Baykal’dan Erdoğan’ın istediği şeklinde değerlendiriliyor.


FETÖ’DEN ODASI ARANMAK İSTENMİŞTİ

Deniz Baykal’ın kızı olan Prof. Dr. Aslı Ataman Baykal’ın Akdeniz Üniversitesi’ndeki odası Emniyet güçlerince FETÖ soruşturması çervesinde aranmak istenmişti. Basına yansıyan bu olay üzerine, Deniz Baykal’ın Antalya Cumhuriyet Başsavcısı’na telefonla ulaşması sonucunda, kızının odasının aranmasından vazgeçilmiş ve kendisinden de özür dilenmişti. Aslı Ataman Baykal’ın babası gibi MOON Tarikatının mensubu olduğu da iddia ediliyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çok tehlikeli bir komplo! Ak Parti’de deprem! Belediye Başkanı ihraç edildi Türkiye'den ABD'ye çok sert tepki! Bakın 1 günde