Ana Sayfa
2018-06-25 01:00:43 ( 1176 izlenme )
Reklamlar

Sandıklar kapandı... Patates ..

Sandıklar kapandı... Patates Sandıklar kapandı... Patates 1,95'e düştü!

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, seçim sürecinde vatandaşları manipüle etmek amacıyla yükselen patates fiyatlarını aşağı çekmek amacıyla piyasaya patates arz etmeye başladı.Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından edinilen bilgiye göre, hükümet yükselen patates fiyatlarını düşürmek için harekete geçti.

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, bu doğrultuda Fırat Kalkanı Harekat Bölgesi içinde yer alan El Bab, Azez, Çobanbey ve Aktarin'de sözleşmeli üretim modeliyle üretilen patatesleri marketlere arz etmeye başladı
Söz konusu bölgeden getirilen patateslerin ilk olarak Ankara'da bulunan iki market zincirine ulaştırıldığı ve 1,95 liradan tüketiciye satıldığı belirtildi


BÖLGELERDE DE 1, 95 LİRA OLACAK

Kademeli olarak getirilecek olan patatesler, Pazartesi'den itibaren İstanbul, Bursa ve İzmir gibi illerde market ve hallere ulaştırılacak. Patatesin satış fiyatı, bu bölgelerde de 1,95 lira olacak.

Bu uygulamayla piyasada yüksek seyreden patates fiyatlarının düşürülmesi amaçlanıyor.

Uygulamanın patatesin piyasa fiyatının makul seviyelere gerilemesiyle sonlandırılacağı bildirildi


Yeniakit Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ÖLÜ SAYISI ARTTI Yerli tohum için önemli adım! Ve ilk hasat gerçekeşti SON DAKİKA DÜNYA ŞOKTA ALARMA GEÇTİLER 33 Bin Bordo Bereli, JÖH ve PÖH Alımı Yapılacak.. İşte şartlar..