Ana Sayfa
2018-10-13 05:22:28 ( 262 izlenme )
Reklamlar

HSK 'dan flaş itiraf


HSK 'dan flaş itiraf 

HSK Başkanvekili Yılmaz, FETÖ ile ilgili şok itiraflarda bulundu ve bitiremediklerini ifade etti. İşte HSK Başkanvekili Yılmaz’ın FETÖ itirafları;


 
FETÖ terör örgütüne yönelik soruşturma ve operasyonlar aralıksız devam ediyor.  HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz, FETÖ terör örgütü hakkında çarpıcı ifadeler kullandı.

HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz, FETÖ'den işlem gören hakim ve savcılarla ilgili "Şunu diyemem. 'Bitti' Bitmesi mümkün değil zaten" diye konuştu.

Yargıda FETÖ'nün hala olduğunu ve bitmesinin mümkün olmadığını söyleyen HSK Başkanvekili Mehmet Yılmaz, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Kurul'da FETÖ nedeniyle hala işlemleri devam eden hakim ve savcılar var. Şunu diyemem; 'bitti'. Bitmesi mümkün değil zaten. Sürekli etkin pişmanlık nedeniyle, itiraflar yoluyla gelenler oluyor. ByLock içerikleri çözülüyor, bu sebeple gelenler oluyor. Farklı ihbarlar yoluyla gelenler oluyor. Sürekli çalışma var. Teftiş Kurulu bu iddiaları değerlendiriyor, gerekli araştırmaları, çalışmaları yapıyor. Evvela ihbarın ciddiyeti kurulumuz tarafından değerlendiriliyor. Ciddi bulunanlar, daha geniş araştırma için Teftiş Kuruluna veriliyor. Teftiş Kurulu daha geniş bir araştırma sonunda delilleri çok ciddi bulursa Genel Kurula indiriyoruz, burada değerlendiriyoruz. Adli yargıda bin 957, idari yargıda 126 hakim ve savcı adayının görev yerleri 16 Ekim'de çekilecek kurayla belirlenecek, avukatlıktan geçirilen 400 hakim daha göreve başlayacak."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

kendisi zararlı çıkar Ahmet Davutoğlu kurtarmıştı! Şoke eden gerçek ortaya çıktı EĞER SAÇINIZA YUMURTA SÜRERSENİZ... RUSYA DUYURDU