Ana Sayfa
2018-06-04 08:06:39 ( 1552 izlenme )
Reklamlar

Salih Müslim'in ağabeyi: Kürtler Erdoğan'ı ...

Salih Müslim'in ağabeyi: 


Kürtler Erdoğan'ı desteklemelidir

Terör örgütü PYD/PKK elebaşlarından Salih Müslim'in ağabeyi Prof. Dr. Mustafa Müslim, "Erdoğan, Müslüman ve mümin bir insandır. Müslüman ve mümin bir insan da verdiği sözü yerine getirir. Bu yüzden şu aşamada bence bütün Kürtler Erdoğan'ı desteklemelidir." dedi.AA
Zehra Üniversitesi kurucularından Prof. Dr. Müslim, Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla dün TÜYAP Diyarbakır Fuar Merkezi'nde  düzenlenen kanaat önderleriyle iftar programına katıldı, ardından gazetecilerin  sorularını yanıtladı.
 
Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya aracılığıyla davet edildiğini anlatan  Müslim, Müslümanları faziletli ramazan ayında bir araya getiren toplu iftar  organizasyonunun önemine değindi.
 
"Afrin'e gidip halkı irşat için izin talep ediyoruz"
 
Bu davete, bazı insanlarla bir arada olmak ve bazı konuları görüşmek  için katıldığını anlatan Müslim, "Türkiyeli ve Suriyeli bütün Kürt kardeşlerime  sesleniyorum; bu akan kanın devam etmesi boşunadır, yeter artık. Kan dökmek, ne  İslamiyet'e ne de insanlığa sığar, caiz değildir. Başkalarının bizi koçbaşı  olarak kullanmalarına fırsat vermemeli ve Müslüman kardeşlerimizi öldürmemeliyiz.  Bu yanlışı yapanları hiçbir zaman hoş karşılamadık ve karşılamayacağız." diye  konuştu.
 
Müslümanlar arasında birliğin önemine dikkati çeken Prof. Dr. Mustafa  Müslim, şöyle devam etti:
 
"Müslümanların haricinde hakiki anlamda Kürtlerin haklarını verecek  kimse yoktur. Bu yüzden de iktidarı elinde bulunduran Müslümanların arkasında  durmalıyız, onlara destek olmalıyız. Konuşma özgürlüğü, eğitim hakkı, üniversite  kurma hakkı gibi kazanımlar inşallah Müslümanların sayesinde gerçekleşecektir.  Tekrar etmekte fayda görüyorum, silahla bir yere varılmaz ve Müslümanlarla bir  olun. 20 yıl önce Kürt'üm demek yasaktı. 20 yıl önce çarşıda pazarda Kürtçe  konuşamazdınız. Fakat çok şükür Kürtlerin artık televizyonları, gazeteleri var.  Eğer Müslümanlarla bir olurlarsa süreç içerisinde diğer haklarını da elde  edeceklerdir."
 
Afrin halkının bir uyanışa ihtiyacı olduğunu kaydeden Müslim, "Afrin  halkı 50 yıldır aynı yanlışı yapmaya devam ediyor. Suriye'de komünizm ilk olarak  Afrin'de ortaya çıktı. O zamanlar onlara din ve diyaneti öğretecek dini kadrolar  yoktu. Şimdi de Kürt alimleri olarak, Afrin'e gidip halkı irşat için izin talep  ediyoruz. Eğer izin verilirse biz de gidip onlara hata ve yanlışlarını ve doğru  yolu göstereceğiz ki İslam'a dönsünler." ifadelerini kullandı.
 
"Bütün Kürtler Erdoğan'ı desteklemelidir"
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kürtlere verdiği söz ve vaatleri yerine  getireceğine olan inancını dile getiren Müslim, "Çünkü Erdoğan Müslüman ve mümin  bir insandır. Müslüman ve mümin bir insan da verdiği sözü yerine getirir. Bu  yüzden şu aşamada bence bütün Kürtler Erdoğan'ı desteklemelidir." dedi.
 
Prof. Dr. Müslim, İslam dünyasının uyanış sürecinde olduğuna işaret  ederek, şunları söyledi:
 
"Şimdiye kadar uykudaydık, uykuda olan birini uyandırmak gerek. Şu an  uyanma merhalesindeyiz, uyandığımızda, inşallah yolumuzu belirleyip yürüyeceğiz.  İslam hüküm sürdüğünde önüne hangi engel gelirse gelsin, bunları aşacaktır."
 
Hafız Esed tarafından karşıt görüşleri nedeniyle Suriye'den sürgün  edilen Mustafa Müslim, yıllar sonra döndüğü Suriye'de ise kardeşi Salih Müslim'in  yöneticileri arasında bulunduğu PYD terör örgütünün tehdidi nedeniyle Türkiye'ye  yerleşmek zorunda kaldı.
 
Türkiye'de Ez Zehra Üniversitesini kuran ve rektörü olan Müslim, Türk  Silahlı Kuvvetlerinin terörden temizlediği Cerablus, El Bab gibi şehirlerde  eğitim programlarında öğretim görevlisi olarak çalışıyor.Gazete Vatan com 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AK Parti Meclis'e sundu! O emeklilere müjde Nicolas Maduro'dan flaş açıklamalar Dolar yerine altın! 73 tonu aştı Darbeci Sudan ordusu Türkiye'ye mühlet verdi!