Ana Sayfa
2018-09-29 10:57:45 ( 1358 izlenme )
Reklamlar

ÖLÜ SAYISI ARTIYOR

ÖLÜ SAYISI ARTIYOR

Deprem ve tsunamiyle sarsılan Endonezya'da ölü sayısı artıyor

Endonezya'nın Sulawesi Adası’nda meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki deprem ve ardından oluşan tsunamide 384 kişinin öldüğü ve 356 kişinin yaralandığı bildirildi. Bilançonun giderek ağırlaştığı ülkede sabah ajansların geçtiği haberde ölü sayısı 48 olarak duyurulmuştu.

Deprem ve tsunamiyle sarsılan Endonezya'da ölü sayısı artıyor
Endonezya'nın Sulawesi Adası’nda meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki deprem ve ardından oluşan tsunamide 384 kişinin öldüğü ve 356 kişinin yaralandığı bildirildi. Can kayıpları ve yaralı sayısına ilişkin bilgiler, sadece eyaletin başkenti Palu’yu kapsıyor. Donggala bölgesinden henüz bir bilgi ulaşmadığı için ölü sayısının artmasından endişe ediliyor. Bölgede elektrik ve internet hatlarındaki kesinti nedeniyle iletişimde de sorun yaşanıyor.

Bölgede elektrik ve internet hatlarındaki kesinti nedeniyle iletişim de sorun yaşadıklarını dile getiren Nugroho, bin 400 kişilik arama kurtarma ekibinin bölgede çalışmalarının sürdüğünü kaydetti.
 
AA'nın haberine göre; yetkililer, Palu’daki Mutiara SIS Al-Jufrie Havalimanı'nın uçuş pistinin 500 metrelik alanında hasar görmesinden dolayı yardım ulaştırmada kullanılabilir durumda olan 2 bin metrelik alan için daha uygun uçakların kullanılacağını duyurdu.
 
Donggala bölgesinin 27 kilometre kuzeydoğusunda yerin 10 kilometre derinliğinde meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki sarsıntının ardından Donggala ve Paulo kentlerini 3 metre yüksekliğe kadar tsunami dalgaları vurdu.
 
Lombok Adası'nda temmuz sonu ve ağustos ayında 6,3 ile 6,9 ve 7 büyüklüğünde depremler meydana gelmiş, 450 binden fazla kişiyi etkileyen depremlerde 563 kişi hayatını kaybetmişti. ?
 
"Pasifik Ateş Çemberi" olarak adlandırılan deprem ve volkan kuşağında yer alan Endonezya'da, 26 Aralık 2004'te 9,1 büyüklüğündeki deprem ve ardından oluşan tsunami sonucu bölgedeki diğer ülkeleri de kapsayan geniş bir alanda 230 bin kişi ölmüştü.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Azerbaycan büyük operasyona hazırlanıyor Kaleciyi rezil etmek istedi ama... Vatandaşa bedava arsa verilecek! Tek bir şartla! Mısıroğlu'ndan Bahçeli'ye mektuplu cevap! "Başbuğ kardeşim derken, partiye sızan sahte kurtcuklar..."