Ana Sayfa
2019-05-04 05:53:50 ( 1001 izlenme )
Reklamlar

Mazbata Binali Yıldırım'a verilebilir

Hüseyin Gülerce o ihtimali açıkladı: Mazbata Binali Yıldırım'a verilebilir

İstanbul seçimleriyle ilgili ihtimalleri değerlendiren Hüseyin Gülerce, mazbatanın CHP'li Ekrem İmamoğlu'ndan alınarak Binali Yıldırım'a verilebileceğini söyledi.Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) İstanbul seçimlerine verebileceği kararları değerlendiren Hüseyin Gülerce, "YSK, nasıl bir karar verirse versin Türkiye’yi siyasî kaos dönemi bekliyor" dedi.

Star yazarı Gülerce, ihtimaller arasında "Sandık hileleri ve oyunlarının CHP lehine tezgâhlandığı gerekçesiyle, İmamoğlu’nun mazbatası iptal olur ve ikinci aday olarak Binali Yıldırım’a mazbata verilmesi" olduğunu öne sürdü.

"Doğrudan FETÖ şeytanlıklarını, kumpaslarını, tezgâhlarını hatırlatan bu sandık ihanetine, 'olsun, bir defa da göz yumulsun' mu densin?" diyen Gülerce'nin "İstanbul kararı; CHP ne yapar?" başlığıyla yayımlanan yazısının ilgili bölümü şöyle:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz parti genel merkezinde düzenlediği önceki günkü basın toplantısında çarpıcı gerçeği şöyle belirtti:

“İki yıl öncesinden başlayarak, tam bir organizasyon içerisinde sandık başında hile yapmaya dönük bir takım iş ve işlemlerin olduğunu görüyoruz.”

Doğrudan FETÖ şeytanlıklarını, kumpaslarını, tezgâhlarını hatırlatan bu sandık ihanetine, “olsun, bir defa da göz yumulsun” mu densin?

YSK, nasıl bir karar verirse versin Türkiye’yi siyasî kaos dönemi bekliyor.

Üç ihtimal var:

1. İtirazlar reddedilir, İmamoğlu’nun başkanlığı kesinleşir.

2. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri iptal olur, yeni bir seçim için tarih verilir.

3. Sandık hileleri ve oyunlarının CHP lehine tezgâhlandığı gerekçesiyle, İmamoğlu’nun mazbatası iptal olur ve ikinci aday olarak Binali Yıldırım’a mazbata verilir…

Birinci ihtimal için Cumhurbaşkanı Erdoğan, “YSK kararına tabii ki saygılı oluruz” dedi.

Ancak ikinci ve üçüncü ihtimal CHP’ye neler yaptırır?

YSK üyelerini Kızılay’da yüzünüze tükürürler diye tehdit eden CHP zihniyetinden endişelenmemek elde değil…
Yeni Akit Gazetesi 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Amerikalı siyasetçiden itiraflar: Siyonistler, İsrail ve Trump’a açtı ağzını yumdu gözünü Ankara Valiliğinden flaş Mansur Yavaş açıklaması! Bülent Arınç açıkladı Türkiye'den 2. Çin hamlesi! Bakan açıkladı: Başardık