Ana Sayfa
15 Şubat 2019 ( 215 izlenme )
Reklamlar

Komisyonculardan tanzim satış hamlesi

Komisyonculardan tanzim satış hamlesi


Sebze meyve komisyoncuları, Ankara ve İstanbul'da başlayan tanzim satışlarla ilgili ürünlerin maliyetine değil, zararına satıldığını iddia etti. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla, belediyeler tarafından başlatılan tanzim satışları, vatandaşın işine geldi. Komisyoncuların zam zincirinden kurtulan vatandaş, tanzim satışlarından oldukça memnun.

SATIŞLARIN DURMASINI İSTİYORLAR
Devletin tanzim satışından komisyoncular ise dertli. Vatandaşa bu kadar ucuz gıda satışını kabul edemeyen komisyoncular, satışların sona erdirilmesini istedi.
 
Ankara Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Ceyhan Gündüz, "Tanzim satışın ilk başlayacağı gün biz ürün gönderdik buradan, domates 3.8 liraya satıldı ama tanzimde kilosu 3 liraya satışa çıktı. Salatalık 4.1 liraya gönderildi buradan ama tezgahlarda 3.5 liraya satıldı." dedi.'BİZ PATLICANI HALDE 5 LİRAYA SATIYORUZ'Antalya Kumluca Sebze Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Ahmet Kaya ise İstanbul ve Ankara’ya tanzim satışlar için biber, domates ve patlıcan gönderdiklerini belirterek, "Ama ortada bir haksız rekabet var, 5 liraya patlıcanın kilosunu buradan satıyoruz, tanzim satışta 4.5 liraya satılıyor. Tanzim satış ürünlerinin büyük bir kısmı hallerden alınıyor. Yüzde 1-2'lik kısmı üreticiden geliyordur. Bugün bizim piyasada patates 5 TL, domates 3 TL, biber 7.7 TL, salatalık 4.50 TL." diyerek aradaki fiyat farkını ortaya koydu.SİYASETCAFE.COM Kaynak: Komisyonculardan tanzim satış hamlesi 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yatmadan Önce Muzu Kaynatıp Suyunu İçerseniz Bakın Ne Oluyor.. Rusya ve Amerika'nın düşmanlığı yalan Cep telefonunuz dinleniyor mu? Tıkla öğren... Tiroid Hastalarına İlaçsız Doğal Çözüm