Ana Sayfa
2019-04-22 09:27:44 ( 380 izlenme )
Reklamlar

Kendisinden bir ricam var

Melih Gökçek'ten Kemal Kılıçdaroğlu açıklaması: Kendisinden bir ricam var

Ankara eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırı hakkında konuştu.

Yeni Akit Gazetesi 

Ankara eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na düzenlenen saldırının ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Melih Gökçek, 2012 yılında kendisinin yumurtalı bir saldırıya uğradığını belirterek,"7 sene öncesi, bir grup militan İzmir Caddesinde bana yumurta saldrıısı yapıyor. Militanları yakalıyoruz ve polise teslim ediyoruz ancak levent Gök orada peyda oluyor ve saldırganları savunuyor. Sebebi ise saldırganlar polise teslim edilemezmiş. Saldırgamlar mahkeme kararıyla 2 yıl 7 ay 20 güne mahkum oldu ve CHP Grup Başkanvekili o dönemde saldırganları savundu. Baktım bugün bas bas bağırıyor. Yani sen saldırırsan mazlumsun, sana saldırırlarsa saldıran suçlu" dedi.

"Protesto ve saldırı aynı şey değil"

Gökçek, Kılıçdaroğlu'na saldırıyı kınayarak, "Kemal Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesine gelme deyip protesto etmiş ve yumurk atmışlar. Demokrasilerde kaba kuvveti ve saldırıyı kabul etmek mümkün değil. Protesto ve saldırı aynı şey değildir. Sayın Kılıçdaroğlu'na geçmiş olsun diyorum" dedi.

Gökçek sözlerine şöyle devam etti:

Saldırıyı kesinlikle kınıyorum. Ancak Kılıçdaroğlu'ndan bir ricam var. Şehitlerimizin hassas olduğu konularda konuşma yaparken onların gücüne gidecek şeyler söyleyip onları tahrik etmeyiniz. Sonuç tahrik de olsa saldırı tasvip edilemez. Geçmiş olsun sayın Kılıçdaroğlu
Yeni Akit Gazetesi 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İki Babanın Evlatlarına Bıraktıkları Erdoğan: CHP istemiyor ama yapacağız! ÇÖPE ATMAKTAN VAZGEÇİN! MUZ KABUĞUYLA SADECE 1 HAFTADA ÇÖZEBİLECEĞİNİZ 6 PROBLEM Dondurulmuş limon mucizesi! Faydalarını öğrenince çok şaşıracaksınız..