Ana Sayfa
08 Ekim 2018 ( 410 izlenme )
Reklamlar

Kadınlar yürüdü... ''POLİS ŞAŞTI'

Kadınlar yürüdü... ''POLİS ŞAŞTI'Erzurum'da bir araya gelen yaklaşık 15 kadın, boyunlarına bağladıkları, üzerinde 'Alparslan Kuytul'a özgürlük' yazan ve fotoğraf yer alan atkılarla yürüdü.
 
'PROTESTO DEĞİL, SAĞLIK YÜRÜYÜŞÜ'

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'nın tutuklu bulunan kurucu başkanı Alpaslan Kuytul için Erzurum'da yürüyen kadınlar, polisi görünce Sağlık Bakanlığı'nın 'her gün 10 bin adım' tavsiyesini uyguladıklarını söyledi. 

'BAKANLIK TAVSİYESİ VAR, HER GÜN 10 BİNReklamlar
ADIM'

Kadınlardan biri, "Bizler Sağlık Bakanlığı'nın her gün 10 bin adım tavsiyesini uyguluyoruz. Gezerken de çok sevdiğimiz hocamız Alparslan Kuytul'un fotoğrafının olduğu atkıyı takıyoruz. Kendisi 241 gündür tutuklu. Biz herkesi seviyoruz, vatanımızı da seviyoruz" dedi. 

Polis, toplu halde yürüyen kadınları merkez Yakutiye ilçesinin Çaykara Caddesi'nde durdurarak, kimlik kontrolü yaptı. Kadınlar, peşlerinde polislerle cadde ve sokaklarda bir süre gezdikten sonra dağıldı.

NE OLMUŞTU?

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'na yönelik 30 Ocak 2018'de başlatılan soruşturmada, Adana merkezli 3 ilde düzenlenen operasyonla aralarında vakfın kurucu başkanı Alparslan Kuytul'un da bulunduğu 9 kişi tutuklandı.

kaynak:yeniçağ

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

A-SP*RİNİ ERİTİP BACAKLARA SÜRERSENİZ… Son Dakika! TSK Fırat’ın doğusunu vurmaya başladı anneler tepkisi Mete Yarar meşhur fotoyu yorumladı