Ana Sayfa
2018-04-15 05:57:26 ( 556 izlenme )
Reklamlar

İKİ ÜLKE İÇİN UYARDI .CİDDİ TEHLİKE VAR

İKİ ÜLKE İÇİN UYARDI .CİDDİ TEHLİKE VAR

Almanya: Ciddi tehlike var
AA |  
Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier "Bu gaddarlıkların cezasız kalmadığına ilişkin memnuniyet büyük olsa da 7 yıldır süren Suriye savaşında ilk kez, Amerikan ve Rus silah sistemlerinin Suriye topraklarında doğrudan karşı karşıya gelmesi konusunda ciddi tehlike var" dedi ve uyardı: "Washington ve Moskova Suriye konusunda birbirlerine yaklaşan yolu bulamazsa Suriye’deki durumun düzelme şansı sıfır".

Almanya: Ciddi tehlike var
 Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier,  “Bild am Sonntag” gazetesine verdiği röportajda, cumartesi  gecesi düzenlenen hava saldırılarının, tekrarlanan kimyasal silah kullanımına  karşı misilleme anlamına geldiğini belirtti.

Bugün Rusya-ABD ilişkilerindeki gerilimin bir sonraki aşamasına  gelindiğini ifade eden Steinmeier, "Bu gaddarlıkların cezasız kalmadığına ilişkin  memnuniyet büyük olsa da 7 yıldır süren Suriye savaşında ilk kez, Amerikan ve Rus  silah sistemlerinin Suriye topraklarında  doğrudan karşı karşıya gelmesi  konusunda ciddi tehlike var." değerlendirmesinde bulundu.
 
Suriye’de barışçıl gelecek için yol arayanların bir sonraki  hava  saldırısının ötesini düşünmeleri gerektiğini vurgulayan Steinmeier, bu konuda ABD  ve Rusya’nın büyük sorumluluk taşıdığını kaydetti.
 
Steinmeier, ABD ve Rusya'nın ilk adımı atmaları gerektiğini ifade  ederek "Putin ve Trump bunu dünyaya borçlu. Washington ve Moskova Suriye  konusunda birbirlerine yaklaşan yolu bulamazsa Suriye’deki durumun düzelme şansı  sıfır." dedi.
 
Rusya ile Batı arasındaki yabancılaşmanın da kendilerini  endişelendirdiğini söyleyen Steinmeier, “Fiilen iki tarafta da artık güven temeli  yok.“ diye konuştu.
 
  
Steinmeier, bu tehlikeli yabancılaşmaya karşı çıkmanın sorumlu  siyasetin esas görevi olduğunu sözlerine ekledi.


GAZETE VATAN

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SÜRPRİZ HAMLE Gece Uyumadan Önce Sarımsağı Bütün Halde Yutarsanız Trump'tan Türkiye için skandal 'F-35' kararı! Tarih dikkat çekti KENDİ ÇOCUKLARINA İĞRENÇ İSTİSMAR