Ana Sayfa
2018-04-13 06:24:25 ( 864 izlenme )
Reklamlar

Hollanda Suriye'de safını belli etti!

Hollanda Suriye'de safını belli etti!
Hollanda Başbakanı Suriye'ye yönelik olası bir askeri operasyona katılmayacaklarını söyledi.
Hollanda Suriye'de safını belli etti!
Almanya ve İtalya'nın ardından Hollanda'da ABD'nin Suriye'de düzenleyeceği muhtemel bir saldırıya katılmayacağını açıkladı.

Hollanda Başbakanı yaptığı açıklamada, Suriye'ye yönelik olası bir operasyona destek vermeyeceklerini belirtti. 

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, ülkesinin Suriye'de düzenlenecek olası bir askeri harekata anlayış gösterdiğini ancak bunun orantılı olması gerektiğini söyledi.

Çin'de, Boao Asya Forumu 2018 Yıllık Konferansı'na katılan Rutte, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Yaşanan korkunç saldırının arkasında büyük ihtimalle Suriye'nin olduğunu düşündüğümüz için, Suriye'de düzenlenecek olası bir askeri harekata anlayış gösteriyoruz. Fakat bunun orantılı olması gerekir ve bu bizim için belirleyicidir." dedi.

Rutte, "Rusya'nın Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK) Suriye'de kimyasal silahları araştırma tasarısını kabul etmemesi üzücü. Böyle bir araştırma saldırıdan kimin sorumlu olduğunu ortaya çıkarabilirdi." diye konuştu.

YENİAKİT

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Patatesleri alın bulaşık makinesine atın çalıştırın bakın neler olacak! İşte 2019 AKN'siz internet fiyatları! 1 Ocak itibariyle başladı İBRETLİK Bİ DÜĞÜN HİKAYESİ Hangi ülkede kişi başına ne kadar et düşüyor? İşte ülke ülke et tüketim rakamları